İngiltere, Kripto Varlık Vergilerini Ayrı Kategori Haline Getirecek

ingiltere kripto varlik vergilerini ayri kategori haline getirecekdvsdfv

Kripto para sektöründe düzenleme çalışmalarının yanında en çok konuşuşlan konularından biri de vergilendirme konusu. Birleşik Krallık da kademeli olarak kendi kapsamlı kripto çerçevesini geliştirirken, İngiltere Hazinesi vergi iade formlarında kripto varlıkları için ayrı bir kategori sunuyor. 

İngiltere, Kripto Varlık Vergilerini Ayrı Kategori Haline Getirmek İstiyor

Birleşik Krallık Hazinesi, 2023 İlkbaharı için ulusal bütçe hakkında bir rapor yayınladı. Belge, kripto varlıklar için öz değerlendirme formlarının değiştirilmesini duyuruyor. Ulusal bütçenin öngörülen giderleri ve gelirleri tablosunda, kripto varlıklar satırı yalnızca 2025-2026 arasında görünüyor.

ingiltere kripto varlik vergilerini ayri kategori haline getirecekfbfgb

Değişiklikler, ulusal vergi politikalarını analiz eden önde gelen meslek kuruluşu olan Chartered Institute of Taxation (CIOT) tarafından onaylandı. CIOT Başkan Yardımcısı Gary Ashford şunları söyledi:

Vergi beyannamesinde kripto varlık işlemlerinin beyan edilmesi gerekliliğinin vurgulanması, insanların bu alandaki yükümlülükleri konusunda farkındalığın artmasına yardımcı olacaktır.

Ancak Ashford, kripto için vergi ödeme ve raporlama gerekliliklerine ilişkin yaygın cehalete karşı ek önlemlere duyulan ihtiyacın altını çizdi. Ashford’a göre, vergi raporlaması konusunda yeterli anlayışa sahip olmayanlar yasal gelirli kripto yatırımcılarıdır.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.242,85 TL 0,14%
ethereumETH/TRY
33.578,71 TL 0,27%
tetherUSDT/TRY
19,13 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
6.203,57 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,45%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 1,70%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,51%
staked-etherSTETH/TRY
33.365,34 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
20,77 TL 1,36%
Bağlantıyı kopyala