İngiltere, Kripto Düzenlemelerinde Harekete Geçiyor

ingiltere kripto varlik vergilerini ayri kategori haline getirecekdvsdfv

Kripto para sektörünün belki de en önemli konularından biri düzenleme çalışmaları. İngiltere de bu konu özelinde çalışmalar yürütmeye başladı. Son olarak İngiltere hükümeti, ülkedeki ekonomik suçlara yanıt verme çabalarında kripto varlıklarının düzenlenmesini hızlandırma planlarını açıkladı.

İngiltere, Kripto Düzenlemelerinde Hızlanıyor

Yayınlanan bir politika belgesinde Birleşik Krallık Hazinesi ve İçişleri Bakanlığı, kripto varlıkların yasadışı kullanımıyla mücadele etmek için kripto para birimini sağlam bir şekilde düzenlemeyi planladığını söyledi.

Düzenlemeye odaklanma, hükümetin 2023’ten 2026’ya kadar olan ekonomik suç planının bir parçasıydı. Bu plan, yasal işlemlerde yer alan kripto varlıkların nasıl ele geçirilebileceğini ve depolanabileceğini incelemek ve güçlendirmek için kolluk kuvvetlerinin bilgi ve becerilerini bir araya getirmeyi de içeriyordu.

ingiltere twcP cover

Planda, “Bu adımlar, İngiltere’yi dünyadaki kripto varlıklar ve kripto varlık inovasyonu için çekici bir yer haline getirme hedefimize uygun olacak” dedi. 

Politika belgesine göre, Birleşik Krallık hükümeti suçluların kripto işlemlerini diğer yargı bölgelerinde “daha az düzenlemeye tabi borsalara ve hizmetlere” kaydırmasını beklediğini söyledi. Kripto varlık düzenlemesinin uygulanmasının arkasındaki organlardan biri olan ülkenin Mali Davranış Otoritesi veya FCA, kripto düzenlemesi ve denetimi konusundaki yanıtıyla ilgili bilgi alışverişinde bulunmak için uluslararası muadilleriyle birlikte çalışacak

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
556.838,95 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.169,20 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.256,03 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
20,10 TL 0,22%
xrpXRP/TRY
10,56 TL 6,40%
cardanoADA/TRY
7,61 TL 1,03%
staked-etherSTETH/TRY
38.165,17 TL 0,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,33%
solanaSOL/TRY
423,70 TL 0,53%
Bağlantıyı kopyala