İngiltere Düzenleyicisi, FTX’i Yetkisiz Hizmetle Uyardı

ingiltere duzenleyicisi ftxi yetkisiz hizmetle uyardi

İngiltere’nin en büyük mali düzenleyici otoritesi olan İngiltere Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto şirketleri için yeni uyarılarda bulunmaya devam ediyor. İngiltere Mali Davranış Otoritesi, ülkede izinsiz faaliyet gösteren kripto para borsası FTX hakkında bir uyarı yayınladı.

İngiltere’den Kripto Para Borsası FTX’e Uyarı

Mali Davranış Otoritesi (FCA), İngiltere’de izinsiz faaliyet gösteren kripto para borsası FTX hakkında bir uyarı yayınladı. Düzenleyici kurum tarafından yapılan açıklamada, “Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sunan, tanıtan veya satan hemen hemen tüm firma ve kişilerin tarafımızdan yetkilendirilmesi veya tescil edilmesi gerekiyor.” ifadesi kullanıldı.

İngiltere Mali Davranış Otoritesi yaptığı son açıklama ile kripto para borsası FTX hakkında bir uyarı yayımladı. FCA açıklamasında, “Bu firmanın iznimiz olmadan Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sağlıyor olabileceğini düşünüyoruz.” denildi. FCA, FTX’in yetkili olmadığını ancak Birleşik Krallık’ta belirli kripto varlık faaliyetlerini yürüten Birleşik Krallık’taki yatırımcıları hedeflediğini açıkladı. FCA, kripto şirketlerinin FCA’ya kaydolması gerektiğini belirtti.

ingiltere duzenleyicisi ftxi yetkisiz hizmetle uyardi 2

Mali düzenleyici, “Finansal Ombudsman Hizmetine erişiminiz olmayacak veya Finansal Hizmetler Tazminat Planı (FSBC) tarafından korunmayacaksınız, bu nedenle işler ters giderse paranızı geri almanız pek mümkün değil.” dedi. FCA açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Birleşik Krallık’ta finansal hizmetler veya ürünler sunan, tanıtımı yapan veya satan hemen hemen tüm firma ve şahısların tarafımızdan yetkilendirilmesi veya tescil edilmesi gerekir.   

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.967,22 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
38.299,95 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.268,52 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 4,32%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,38%
staked-etherSTETH/TRY
38.265,30 TL 0,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,35%
solanaSOL/TRY
427,13 TL 3,00%
Bağlantıyı kopyala