İngiliz Yetkililere Göre Binance’in FTX Çöküşündeki Rolü Belirsiz

ingiliz milletvekillerine gore binancein ftxteki rolu belirsiz

Kripto para borsası FTX’in ani çöküşüyle ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. FTX’in ani çöküşündeki Binance’in rolü hakkında İngiliz yetkiliden açıklama geldi.

İngiliz Yetkiliden FTX Çöküşü Açıklaması

Bir Parlamento üyesine göre, Birleşik Krallık milletvekilleri, Binance’in FTX çöküşündeki rolünü anlamak için sunulan kanıtlara ikna olmadı. Binance, FTX’in çöküşündeki rolü de dahil olmak üzere pazartesi günü yapılan duruşmanın ardından, Birleşik Krallık parlamento komitesinin FTX’in düşüşünü araştıran sorularına yanıtlar gönderdi. FTX, başarısızlığından ve sonrasında gerçekleşen iflastan önce, Binance’in önemli bir rakibiydi.

Hazine Komitesinin bir üyesi olan Alison Thewliss, açıklamasında, “Sunulan deliller, bize olayın gerçek arka plan detayını vermiyor.” dedi. Thewliss açıklamasının devamında, “Komitenin burada olanların ayrıntılarına ulaşmak için daha fazla soru soracağına eminim, çünkü bu çöküş ve genel olarak kripto endüstrisiyle ilgili daha fazla detaya ihtiyacımız var.” dedi. Konu hakkında İngiliz yetkililer henüz detaylı bir açıklamada yapmadı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.890,48 TL 1,19%
ethereumETH/TRY
24.095,10 TL 2,47%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,37%
bnbBNB/TRY
5.498,16 TL 0,59%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
7,35 TL 0,39%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 1,94%
cardanoADA/TRY
6,06 TL 0,19%
matic-networkMATIC/TRY
17,37 TL 1,72%
Bağlantıyı kopyala