Immunefi’ye Göre 2022’de Kripto Kayıpları 3.9 Milyar Dolar Oldu

immunefiye gore 2022de kripto kayiplari 3 9 milyar dolar oldu

Singapur merkezli hata ödül platformu Immunefi, kripto endüstrisi ile ilgili yeni araştırmaları yayımlamaya devam ediyor. Şirket tarafından yayımlanan son raporda, kripto endüstrisinin 2022 yılı kayıpları ele alındı.

2022 Yılında 3.9 Milyar Dolar Kripto Kaybı Yaşandı

Immunefi tarafından yayımlanan bir rapora göre, 2022 yılının genelinde 3.9 milyar dolar değerinde kripto para birimi kaybı yaşandı. Bu noktada sadece 12 örnekte yaklaşık 204.2 milyon dolar olduğu belirtildi. Bu rakam toplamın yüzde 5.2’sinin kurtarıldığını gösteriyor ki bu çok düşük bir oran.

immunefiye gore 2022de kripto kayiplari 3 9 milyar dolar oldu 2

Araştırma sonuçlarına göre söz konusu kayıpların büyük bir kısmı bilgisayar korsanlığı sebebiyle gerçekleşirken, sadece yüzde 4.4’ü dolandırıcılık ile ilişkilendirildi. Son olarak şirket tarafından hazırlanan raporda kötü niyetli kişilerin ana hedefi DeFi iken, CeFi ise uzak bir hedef olarak kayda geçti.

Chainanalisys raporuna göre ise 2022 yılında 3 milyar dolar kripto kaybı yaşandı. Son olarak geçtiğimiz yıl gerçekleşen en büyük hack saldırısı 625 milyon dolarlık kayıpla Ronin Network hack saldırısı oldu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.695,66 TL 1,34%
ethereumETH/TRY
29.580,56 TL 1,27%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,25%
bnbBNB/TRY
5.848,84 TL 1,23%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 0,79%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 0,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 8,10%
matic-networkMATIC/TRY
20,47 TL 2,67%
Bağlantıyı kopyala