bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 70,640.93 0.14%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,510.22 1.79%
bnb
BNB (BNB) $ 623.55 4.03%
solana
Solana (SOL) $ 171.70 0.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.607472 1.37%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.583531 1.16%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.199069 0.08%

IMF Twitter Üzerinden Dijital Para Anketi Yaptı

imf twitter uzerinden dijital para anketi yapti

Uluslararası Para Fonu (IMF), resmi Twitter hesabı üzerinden “dijital para birimlerinin gerçekten para olup olmadığını” soran bir anket oluşturdu.

IMF’in anketi, özellikle kripto para yanlılarından yoğun ilgi gördü. Şimdiye kadar 92.532 kişinin katıldığı ankette, katılımcıların %80’i dijital para birimlerinin gerçekten para olduğunu düşündüğünü belirti.

Anket kadar, ankete yapılan yorumlar da dikkat çekti. Bunların başında ise VanEck’te dijital varlık direktörü olan Gabor Gurbacs’in yanıtı yer alıyor. Gurbacs, ankete bir başka anket ile yanıt verdi ve “İtibari para birimleri gerçekten para mı?” sorusunu yönelten bir anket oluşturdu. Yaklaşık 10.000 kişinin katıldığı ankette, katılımcıların %78’i bu soruya “Hayır” cevabını verdi.

Meşruluğu Sorgulanıyor

Son zamanlarda itibari paraların meşruluğu, merkez bankalarının aşırı para basımı nedeniyle yoğun bir şekilde sorgulanıyor. Koronavirüs nedeniyle durgunlaşan ekonomi karşısında, hükümetler para basma yoluna gidiyor ve böylece sınırlı arza sahip olan Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paralar bir para alternatifi, değer deposu olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz saatlerde aktardığımız gibi, Biden’ın 1.9 trilyon dolarlık yardım paketi açıklanması ile birlikte, Bitcoin 38.000 dolara kadar yeniden yükseldi. Bu, yakın zamanlarda 31.000 dolara kadar düşen lider kripto para biriminin yaklaşık %30 değer kazanım elde ettiği anlamına geliyor.

Bitcoin (BTC) yayın saati itibariyle 36.273 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala