IMF, Kriptoyu Yasaklamak Yerine Düzenlemek İstiyor

imf el salvadorun bitcoin risklerinin ele alinmasi gerekiyorfvdfgv

Birçok düzenleyici kurum kripto para birimleri ile ilgili yaptıkları çalışmalar ve açıklamalar ile sık sık gündeme geliyor. Kısa süre önce Uluslararası Para Fonu (IMF) yönetim kurulu, fon tarafından yayınlanan kripto varlık politikası hakkında bir makaleyi değerlendirmişti. Çıkan son haberlere göre; IMF, kriptoyu tamamen yasaklamaktansa düzenlemek istediğini belirtti.

IMF, Kriptoyu Düzenlemek İstiyor

Hindistan’daki G20 toplantısının oturum aralarında IMF genel müdürü Kristalina Georgieva, ajansın kripto para birimini tamamen yasaklamaktansa düzenlemeyi tercih edeceğini söyledi. Uluslararası Para Fonu, doğrudan bir yasak uygulamak yerine kripto varlıklarını farklılaştırmayı ve düzenlemeyi tercih edecek, ancak bu seçenek şimdilik masada kalacak.

imf kriptoyu yasaklamak yerine duzenlemek istiyorDSVSDF

Hindistan’ın Bengaluru kentinde düzenlenen G20 maliye bakanları toplantılarının oturum aralarında konuşan IMF Genel Müdürü Kristalina Georgieva, Birleşmiş Milletler finans kurumunun dijital varlıkları nasıl gördüğünü ve düzenleme açısından ne görmek istediğini açıkladı.

IMF konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

İlk hedefimiz, devlet tarafından desteklenen merkez bankası dijital para birimleri ile halka açık kripto varlıkları ve stabilcoinler arasında ayrım yapmak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
528.262,74 TL 2,45%
ethereumETH/TRY
33.573,24 TL 3,24%
tetherUSDT/TRY
19,20 TL 0,29%
bnbBNB/TRY
6.211,55 TL 0,25%
usd-coinUSDC/TRY
19,18 TL 0,36%
xrpXRP/TRY
8,55 TL 1,91%
cardanoADA/TRY
6,93 TL 1,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,25%
staked-etherSTETH/TRY
33.446,85 TL 3,42%
matic-networkMATIC/TRY
21,16 TL 2,98%
Bağlantıyı kopyala