İkinci Yeniden Başlatma Sonrasında Solana Ağında Son Durum

ikinci yeniden baslatma sonrasinda solana aginda son durum

Kısa bir süre önce Solana Blockchain ağında bazı sorunlar yaşandığını ve bu sorunlar sebebiyle ağın dondurulduğunu aktarmıştık. Solana doğrulayıcıları, ağı yeniden aktif hale getirmek için ilk yeniden başlatmayı başaramayınca, doğrulayıcılar ve geliştiriciler, ağı yeniden çalışabilir hale getirmek adına yeni bir başlatma planı üzerinde çalıştı. Solana ağı için ikinci kez yeniden başlatma adımı gerçekleşti.

Solana Blockchain Ağı Yeniden Aktif

Solana Blockchain ağı, doğrulayıcıların ağı yeniden çalışabilir hale getirmek için gerçekleştirdiği yeniden başlatma hamlesi sonrasında yeniden aktif hale geldi. Solana Status izleme sitesine göre, Solana Blockchain ağındaki sorunlar an itibariyle çözülmüş durumda.

ikinci yeniden baslatma sonrasinda solana aginda son durum 2

Solana’da yaşanan bu sorun 25 Şubat’ın erken saatlerinde meydana gelmişti. Yaşanan bu sorunla birlikte Solana Blockchain ağında işler beklendiği gibi gitmedi ve ağda herhangi bir işlem gerçekleşmedi. Daha önce de pek çok kez sorunlarla boğuşan Solana’da yaşanan bu durumlar kullanıcıların canını sıkıyor. Kullanıcılar yaşanan bu sıkıntıların ağın yüksek işlem hacmini desteklemeye odaklanması sebebiyle gerçekleştiğini belirtiyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.690,87 TL 0,05%
ethereumETH/TRY
33.556,06 TL 0,13%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.203,19 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,57%
staked-etherSTETH/TRY
33.476,88 TL 0,11%
matic-networkMATIC/TRY
20,79 TL 1,74%
Bağlantıyı kopyala