İflas Eden Kripto Şirketi Celsius Madencilik Faaliyeti İçin Tesis Arıyor

iflas eden kripto sirketi celsius madencilik faaliyeti icin tesis ariyor

Terra Blockchain ekosisteminin geçtiğimiz yıl çökmesinin ardından pek çok kripto şirketi iflas başvurusunda bulunmuştu. İflas başvurusunda bulunan şirketler arasında yer alan kripto borç verme platformu Celsius, Bitcoin madencilik faaliyetlerine başlamıştı. Celsius, Bitcoin madencilik faaliyetlerini sürdürmek için yeni bir tesis arayışında.

Celsius, Yeni Tesis Arayışında

İflas eden kripto borç verme platformu Celsius’un madencilik kolu, Bitcoin madencilik şirketi Core Scientific’ten almış olduğu 20.000 Bitcoin madencilik makinesini geçici olarak depolayacak yeni barınma yerleri aramaya başladı.

iflas eden kripto sirketi celsius madencilik faaliyeti icin tesis ariyor 2

Celsius, bir yargıcın Core Scientific’in bu ayın başlarında Bitcoin madencilik makineleri kapatmasına izin vermesinin ardından 37.500 madencilik makinesini geri alma sürecini çoktan başlatmıştı. Şirketin yeniden yapılandırma başkanı ve geçici CEO’su olarak görev alan Chris Ferraro, sürecin Mart 2023’e kadar tamamlanmasını planladıklarını açıkladı. Chris Ferraro açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Şirketimizin içinde bulunduğu pozitif işletme nakit akışları ve önemli bir artışla madenciliğe devam etmemizi sağlayacak olan pazarda barındırma seçeneklerimiz de bulunuyor.

Son olarak Celsius, geçtiğimiz ay iflas başvurusunda bulunan Core Scientific ile bir barındırma sözleşmesinin şartları konusunda anlaşmazlığa düşmüştü.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.488,73 TL 1,84%
ethereumETH/TRY
29.574,91 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,11%
usd-coinUSDC/TRY
18,80 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
5.833,79 TL 0,58%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 0,34%
binance-usdBUSD/TRY
18,80 TL 0,31%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 1,98%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 6,84%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 3,39%
Bağlantıyı kopyala