İflas Eden Genesis, FTX’in En Büyük Teminatsız Alacaklısı Konumunda

iflas eden genesis ftxin en buyuk teminatsiz alacaklisi konumunda 2

Sabah saatlerinde iflas koruma başvurusunda bulunan Genesis Global Capital’in en büyük 50 alacaklısına olan borcu açıklanmıştı. Bir süredir zor durumda olan ve kısa bir süre önce iflas koruma başvurusunda bulunan Genesis Global Capital, bir diğer iflas koruma başvurusu yapmış olan kripto para borsası FTX’in en büyük teminatsız alacaklısı olarak kayıtlara geçmiş durumda.

FTX’in En Büyük Alacaklılarından Genesis İflas Başvurusu Yaptı

Yapılan son dosyalamaya göre, iflas koruma başvurusu yapan Genesis Global Capital, FTX ve bağlı şirketlerin 226.3 milyon dolarlık borçlu olduğu, revize edilen “En İyi 50 Listesi” üzerinde başı çekiyor. Dosyalamada, gözden geçirilmiş liste, ABD Mütevelli Heyeti tarafından Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi’ne atanan herhangi bir alacaklının adını da geçiriyor.

iflas eden genesis ftxin en buyuk teminatsiz alacaklisi konumunda 1

FTX ve bağlı olan şirketlerin en büyük 50 alacaklısının çoğunun adları ve bilgileri bu süreçte bilgileri düzenlenmeye devam ediyor. Dosyalamada on ikinci sırada en büyük alacaklının ise 92.9 milyon dolarlık bir alacakla Hong Kong merkezli kripto ticaret şirketi olan Pulsar Global Ltd. yer alıyor.

Bu sabah itibariyle Genesis Global ve yan kuruluşları olan Genesis Asia Pacific ve Genesis Global Capital Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.999,22 TL 0,38%
ethereumETH/TRY
30.041,23 TL 0,25%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.800,57 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,76 TL 0,03%
binance-usdBUSD/TRY
18,85 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 0,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,39%
matic-networkMATIC/TRY
21,44 TL 0,93%
Bağlantıyı kopyala