Anasayfa Blockchain ICE ve Blockstream Ortak Projelerini Açıkladı

ICE ve Blockstream Ortak Projelerini Açıkladı

Uluslararası bir kuruluş olan ICE, en yeni projesini Twitter hesabından duyurdu. Dünya çapındaki ticari pazarlara ve borsalara gerçek zamanlı kripto verileri sağlayacak olan yeni bir kripto servisi geliyor...

0

Uluslararası bir kuruluş olan ICE, son attığı tweette yeni projesinin detaylarını bildirdi. Küresel bir blok zinciri şirketi olan Blockstream ile ortaklık kuran ICE, neredeyse her hafta yeni projelere imza atan bir borsa. 2000 yılında kurulan ve adı Intercontinental Exchange olan şirket, NYSE de dahil olmak üzere 23 küresel borsayı işletiyor ve birçok borsaya da teknik destek sağlıyor.

Bakkt’a Olan Katkısı

Yapılan duyuruda bahsi geçen yeni kripto servisi, dünya çapındaki ticari pazarlara ve borsalara gerçek zamanlı kripto verileri sağlayacak. Crypto Feed V3 adı verilen bu uygulama ile birlikte verilerin çok daha hızlı bir şekilde iletilmesi planlanıyor. Ticaret hacmi çok yüksek olan borsalar bu verilerin yavaş kalması sebebiyle sorunlar yaşıyordu. Bu konuda en yetkin şirketlerin ortak bir proje geliştirmesi ile sorunda ortadan kalkmış oldu.

Paylaşılacak olan veriler: anlık fiyat durumu, tarihsel fiyat durumu ve derin pazar analizi içeriyor. Bu verilerin son 24 saat içerisinde piyasada yaşanan son gelişmeleri de içermesi bekleniyor. ICE daha önce de dijital varlıklar için küresel bir ekosistem olan Bakkt projesine altyapı desteği vermişti. ICE’dan alınan destek sonrası Bakkt şirketi, kilit pozisyonlarda çalışan değişikliğine gitmiş ve yazılım alanında büyük istihdam sağlamıştı. ICE’in en büyük katkısı ise, Bakkt projesini büyük firmalar tarafından bilinir hale getirmesiydi.