İç Ticaretle Suçlanan Eski Yönetici Suçlamayı Reddetti

ic ticaretle suclanan eski yonetici suclamayi reddetti

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), geçtiğimiz hafta eski Coinbase ürün yöneticisini iç ticaret nedeniyle suçlamış ve sonrasında Coinbase’e listelenen bazı tokenlar ile ilgili yeni bir tartışma başlamıştı. Suçlamaların odağındaki isim olan Ishan Wahi, iç ticaret ile ilgili federal suçlamaları reddetti.

SEC’in İç Ticaretle Suçladığı Eski Yönetici İddialara İtiraz Etti

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Ishan Wahi ve iki ortağını borsanın yeni token listeleme planları hakkında önceden bilgi alıp haksız bir şekilde 1.5 milyon dolar kazandıkları sebebiyle suçlamıştı. Reuters haberine göre, eski Coinbase ürün müdürü Ishan Wahi, iç ticaret suçlamalarını reddetti. Ishan Wahi, gerçek listelemeden önce borsanın hangi kripto varlıklarının listeleneceği hakkında kardeşi Nikhil Wahi ve Sameer Ramani ile içeriden bilgi alıp işlem yapmakla suçlanıyor. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), üç kişi hakkında suçlamalarda bulunmuştu.

ic ticaretle suclanan eski yonetici suclamayi reddetti 2

Ishan Wahi’nin Coinbase’de en az 14 farklı listeleme hakkında bilgi paylaşımında bulunduğu iddia edildi ve Adalet Bakanlığı’na göre kişiler bu yolla 1.5 milyon dolar kazanırken SEC’e göre 1.1 milyon dolar gelir elde etti. Davanın şimdilik akıbeti belirsizliğini koruyor olsa da SEC, Coinbase’i listelediği bu kripto para birimlerinden dokuzunu menkul kıymet olarak isimlendirmişti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
416.129,76 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
33.182,69 TL 0,58%
tetherUSDT/TRY
17,91 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
17,90 TL 0,43%
bnbBNB/TRY
5.348,98 TL 2,97%
xrpXRP/TRY
6,68 TL 2,67%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
9,21 TL 4,67%
solanaSOL/TRY
712,40 TL 2,29%
dogecoinDOGE/TRY
1,35 TL 6,89%
Bağlantıyı kopyala