Huobi’nin Eski Yöneticisi Yasa Dışı Ticaret Yapmakla Suçlanıyor

huobinin eski yoneticisi yasa disi ticaret yapmakla suclaniyor

Kripto para piyasası, son zamanlarda yasa dışı vakalarla gündeme gelmeye başladı. Bu kez Çinli kripto para borsası Huobi‘nin eski yöneticisi, yasa dışı ticaretle suçlanıyor.

Huobi, Eski Yöneticisine Dava Açtı

Kripto borsası Huobi‘nin eski üst düzey yöneticisi Chen Boliang’in yasa dışı şekilde ticaret yaparak 5 milyon dolar kazandığı iddia ediliyor.

Financial Times’a göre, Huobi, eski üst düzey yöneticisi Chen Boliang’a karşı bir hukuk davası açtı. Boliang’in, babasının adına bir perakende ticaret hesabı açarak, borsadan 20 milyon dolarlık bir kredi limiti çektiği ve başka bir kurumsal hesapla ticaret yaparak, USDT cinsinden yaklaşık 5 milyon dolar kazandığı iddia ediliyor.

huobinin eski yoneticisi yasa disi ticaret yapmakla suclaniyor

Alım satımların Şubat ve Mart 2020’de gerçekleştiği belirtildi. Boliang’ın Mayıs 2020’de tutuklandığı ve Huobi‘nin bilgisayar sistemlerine yasa dışı şekilde erişmekle suçlandığı bildirildi.

Bir Huobi sözcüsü konuyla ilgili olarak Financial Times’a şunları söyledi:

Bay Boliang’in Huobi Global’deki istihdamına Mayıs 2020’de son verildi. Boliang aleyhindeki suçlamalarla ilgili başka yorumumuz yok ve Hong Kong tarafından adaletin geleceğine inanıyoruz.

Faaliyetlerine aktif şekilde devam eden kripto para borsası Huobi, geçtiğimiz günlerde önemli bir satın alım gerçekleştirerek, Latin Amerika’da faaliyet gösteren Bitex’i satın aldığını açıklamıştı.

Ayrıca birçok ülkede çalışmalar yapan kripto borsası Huobi, geçtiğimiz haftalarda Tayland’daki faaliyetlerine son verdiğini bildirmişti. Platformun 1 Temmuz’da Tayland’da kalıcı olarak kapatılacağı aktarıldı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.270,34 TL 4,00%
ethereumETH/TRY
34.532,30 TL 5,48%
tetherUSDT/TRY
17,96 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.965,15 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
6,91 TL 2,33%
cardanoADA/TRY
9,81 TL 2,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,02 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
811,82 TL 7,97%
polkadotDOT/TRY
171,04 TL 0,90%
Bağlantıyı kopyala