Huobi, Yeni Zelanda’da Türev İşlemlerini Sonlandırıyor

vaddds

Kripto para borsalarının en önemli sorunlarından biri de şüphesiz düzenleyici baskısı. Son dönemde iyice kızışan düzenleyici arbitrajı, borsaların da yeni yollara başvurmaya başladı. Son olarak kripto para borsası Huobi Global’in, ülkeye operasyonlarını genişlettikten kısa süre bir süre sonra, Yeni Zelanda’daki kullanıcılara türev alım satım hizmetleri sunmayı bırakacağını açıkladı.

Huobi, Yeni Zelanda’da İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı

Seyşeller merkezli kripto borsası Huobi, token marjlı vadeli işlemler, token marjlı takaslar, Tether (USDT) marjlı sözleşmeler, opsiyonlar ve Yeni Zelanda merkezli kullanıcılara borsada işlem gören ürünler (ETP) dahil hizmetleri 23 Ağustos’ta durduracak.

huobi yeni zelandada turev islemlerini sonlandiriyora

Huobi, Haziran ayında Yeni Zelanda Şirketler Ofisi’ndeki ülkenin finansal hizmetler sağlayıcısı siciline girildiğini söyleyerek operasyonlarını Yeni Zelanda’ya genişletmişti.

Ayrıca ABD, Kanada, Japonya, İran ve Singapur dahil olmak üzere 11 yargı bölgesinden kullanıcıların Huobi platformunda sunulan “tüm hizmetleri” kullanmaları zaten yasakken, Birleşik Krallık ve anakara Çin dahil olmak üzere 12 yargı bölgesinden kullanıcıların türev ürünlere erişimi engellendi.

Huobi, Yeni Zelanda kullanıcı hesaplarını, kullanıcı varlıklarının güvenliğini sağlarken düzenli bir şekilde türev alım satım işlemleri için” kısıtlayacağını söyledi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.967,22 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
38.299,95 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.268,52 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 4,32%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,38%
staked-etherSTETH/TRY
38.265,30 TL 0,51%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,35%
solanaSOL/TRY
427,13 TL 3,00%
Bağlantıyı kopyala