Huobi, Spot Ticareti Seyşeller’den Cebelitarık’a Taşıyor

huobi spot ticareti seysellerden cebelitarika tasiyor

Kısa süre önce Çin pazarından çekilen Huobi borsası, bu kez bir taşınma haberiyle gündemde. Kripto varlık alım satım platformu Huobi, spot ticaret bölümünü İngiliz denizaşırı topraklarına taşımak için Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu‘ndan (GFSC) onay aldığını duyurdu.

Huobi, Cebelitarık Taşınması için Onay Aldı

Huobi Group küresel strateji direktörü Jeff Mei, taşınma duyurusunu yapan isim oldu. Mei, duyuruyu şu sözlerle yaptı:

“Huobi şu anda Seyşeller’deki spot ticaret işini ‘Kayıtlı ancak düzenlemeye tabi olmayan bir kuruluş’ aracılığıyla yürütüyor. Cebelitarık’a geçiş, Huobi’nin spot ticaret işinin GFSC tarafından, Huobi Technology (Gibraltar) Co. Ltd. adlı lisanslı bir kuruluş aracılığıyla düzenleneceği anlamına geliyor.”

huobi spot ticareti seysellerden cebelitarika tasiyor 2

Cebelitarık kuruluşu, 2018’de GFSC’den dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) lisansı almıştı. Ancak, bunun yalnızca kurumsal aracılık ve OTC hizmetler için olduğu söylendi. Borsa, artık spot ticaret işinin de onaylandığını, yani tüm spot ticaret kullanıcılarını lisanslı varlığa taşımaya başlayabileceğini söyledi.

Mei’nin söylediğine göre, Cebelitarık kuruluşu küresel olarak spot ticaret hizmetleri sunacak. Mei, Huobi‘nin Cebelitarık’ta hali hazırda bir ofisi olduğunu, teknoloji altyapısının ve bulut barındırma hizmetinin bir kısmının bu bölgeye taşındığını da söyledi.

Gibraltar, 2018’de DLT düzenleyici çerçevesini tanıtmıştı. O zamandan beri Bitso, LMAX Digital, INX ve eToro dahil olmak üzere birçok sektör oyuncusunun ilgisini çekmişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 670.898,09 TL 1,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 57.080,26 TL 0,94%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.576,36 TL 2,83%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,28%
solana
Solana (SOL) 2.647,23 TL 2,22%
cardano
Cardano (ADA) 18,50 TL 4,18%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,67 TL 0,31%
xrp
XRP (XRP) 10,86 TL 5,45%
polkadot
Polkadot (DOT) 377,24 TL 4,83%
terra-luna
Terra (LUNA) 887,66 TL 10,38%
Bağlantıyı kopyala