Huobi Kurucu Ortakları, Çin’de Yeni Bir Şirket Kurdu

huobi kurucu ortaklari yeni bir sirket kurdu

Çin’de kripto varlık borsaların uygulanan baskılar nedeniyle, ülkeden çekilme kararı alan bazı şirketler olmuştu. Huobi Global de onlardan biri. Daha önce Çin’deki tüm kullanıcı hesaplarını askıya alacağını açıklayan Huobi, bu kez ilginç bir haberle karşımıza çıktı. Huobi kurucu ortakları, Çin’de yeni bir şirket kurdu.

Huobi Kurucu Ortaklarından Çin’de Yeni Şirket

Huobi Global, 2021 yılının sonuna kadar Çin’den kullanıcıların hesaplarını tamamen askıya alacak. Son gelen haberlere göre ise şirketin kurucuları, ülkede yeni bir şirket kurdu. Yeni şirket, Beijing Chiyu Mushou ismiyle listeleniyor.

huobi kurucu ortaklari yeni bir sirket kurdu 2

Ülkenin kurumsal veritabanı olan Tianyancha‘da yer alan bilgilere göre, şirketin kayıtlı sermayesi 1 milyon RMB yani yaklaşık 156.000 dolar. Huobi kurucu ortakları demişken, ortaklardan Leon Li’nin yeni şirkette yüzde 58’lik bir hissesi var. Diğer ortak Du Jun’un hissesi ise yüzde 15.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir Huobi temsilcisi ise yeni şirketin tamamen şirket ortaklarının kişisel meselesi olduğunu, olayın Huobi ile ilgili olmadığını söyledi. Ayrıca bu şirketin, Çin’deki kullanıcıların Huobi’ye erişiminin yasaklanması kararını da etkilemediğine dikkat çekti.

Huobi, Pekin’deki kuruluşlarından birini de temmuz ayın feshetmişti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 492.935,35 TL 10,18%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.813,76 TL 11,92%
tether
Tether (USDT) 13,45 TL 0,49%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.012,74 TL 9,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,45 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 13,99 TL 7,51%
xrp
XRP (XRP) 8,14 TL 7,76%
solana
Solana (SOL) 1.236,07 TL 13,07%
terra-luna
Terra (LUNA) 865,02 TL 6,65%
polkadot
Polkadot (DOT) 243,96 TL 13,22%
Bağlantıyı kopyala