Huobi Kore, Huobi’den Ayrılmak İçin Harekete Geçti

huobi kore huobiden ayrilmak icin harekete gecti

Zor durumda olduğu iddia edilen kripto para borsası Huobi cephesinde yeni gelişmeler yaşanıyor. Kore merkezli haber kaynaklarına göre Huobi’nin Kore bölümü olan Huobi Kore, ana şirketten ayrılmak istiyor.

Huobi Kore’den Yeni Adım

Kore merkezli haber sitesi olan News1’in haberine göre, kripto para borsası Huobi’nin Kore operasyonlarını yöneten Huobi Kore, Huobi Global ile bağını kopartmak için harekete geçti. Huobi Kore bu hareketle birlikte kendi işlerini Huobi’den bağımsız bir şekilde yürütmek istiyor.

huobi kore huobiden ayrilmak icin harekete gecti 2

Habere göre, Huobi Kore bu ayrılma işlerini yaparken, öz sermayenin mülkiyetini müzakere edeceğini açıkladı. Bununla birlikte Huobi Kore’nin yarısından fazlası, Huobi Global’in kurucusu olan Leon Lin’e ait. Şirketin bir sonraki büyük hissedarları arasında Jo Guk-Bong ve Korea Land Trust yer alıyor. Aynı zamanda bir kripto madenciliği işinin de sahibi olan Jo Guk-Bong, Leon Lin’den şirketin çoğunluk hissesini satın almak için çalışmalar yürütüyor.

Söz konusu hareket, kurumsal yapının değiştiği Huobi Global için çalkantılı bir dönemde yaşanıyor. Son olarak kısa bir süre önce Huobi Global personelinin yüzde 20’sini işten çıkardığını açıklamıştı. Yapılan bu işten çıkarmanın ardından şirketin zor durumda olduğu iddiaları daha çok gündeme gelmeye başladı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.192,30 TL 2,04%
ethereumETH/TRY
30.635,23 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.134,05 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,54 TL 2,45%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 1,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 3,37%
okbOKB/TRY
833,32 TL 0,99%
Bağlantıyı kopyala