Huobi Global, Yedi Kripto Parayı Listeden Kaldırdı

huobi global yedi kripto parayi listeden kaldirdi.jpg

Kripto para borsaları, son dönemde faaliyet gösterdikleri ülkelerin kurallarına uymak için yeni düzenlemeler yapmaya başladı. Huobi Global, farklı ülkelerdeki düzenlemelere uymak için yedi kripto para birimini listeden çıkaracağını duyurdu. 

Huobi, Yedi Kripto Paranın Alım Satımını Durduracak

Huobi, başta Monero (XMR), Decred (DCR), Firo (FIRO), Verge (XVG), Zcash (ZEC), Dash (DASH) ve Horizen olmak üzere yedi kripto para üzerinde alım satımı askıya alacağını açıkladı. Borsa, 19 Eylül’den itibaren bu kripto para birimlerinin alım satımını durduracak. 

huobi global yedi kripto parayi listeden kaldirdi

Borsa ayrıca, bu kripto para birimlerini listeden çıkarma kararının son finansal düzenlemelere ve Huobi Global Token Yönetim Kuralları’nın 16. ve 17. maddesine uymak için alındığını belirtti.

Yapılan açıklamaya göre şirket, geçtiğimiz salı günü Monero, Dash, Decred, Firo, Verge, Zcash ve Horizen’in spot ve vadeli işlemlerini sonlandırmıştı. Ayrıca şirket, kullanıcıların bu kriptolarla ticaret yapamayacağını, ancak kullanıcıların erişmesi ve keşfetmesi için para çekme işlevinin çalışacağını duyurdu.

Huobi yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Huobi Global, her ülkenin uyumluluk politikalarına sıkı sıkıya uyar ve her zaman kullanıcılarımızın varlıklarını korumak için çaba gösterir.

Ayrıca Huobi‘nin geçtiğimiz günlerde, lisanslı bir kripto varlık borsasını işletmek için İngiltere Virjin Adaları’nın Finansal Hizmetler Komisyonun’dan (FSC) onay aldığını da belirtelim.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
349.288,47 TL 1,14%
ethereumETH/TRY
24.354,59 TL 0,86%
tetherUSDT/TRY
18,38 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
18,38 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
5.051,12 TL 0,54%
xrpXRP/TRY
9,39 TL 5,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,40 TL 0,00%
cardanoADA/TRY
8,51 TL 0,87%
solanaSOL/TRY
616,51 TL 3,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,16 TL 6,77%
Bağlantıyı kopyala