Huobi Global, Singapur için Kararını Verdi

huobi global singapur icin kararini verdi

Kripto varlık alım satım platformu Huobi Global, Çin’deki yasakların ardından ülkedeki kullanıcıların hesaplarını kapatacağını ve ülkeden çekileceğini duyurmuştu. Şimdi ise benzer bir karar Singapur için alındı. Huobi Global, Singapur merkezli tüm kullanıcıların hesaplarını Mart 2022’ye kadar kapatacak.

Huobi Global, Singapur Merkezli Kullanıcılarının Hesabını Kapatacak

Kripto borsası Huobi Global, resmi web sitesinden yayımladığı bir yazıyla duyuruyu yaptı. Duyuruya göre Huobi Global, yerel düzenlemelere uymak için Singapur merkezli tüm kullanıcıların hesaplarını kapatacak. Bunun için tarih 31 Mart 2022 olarak belirtildi.

huobi global singapur icin kararini verdi 2

Çin’den çekildikten sonra Huobi’nin buradaki kaybı telafi etmek için yurtdışındaki kullanıcıları hedefine aldığı biliniyordu. Huobi’nin kurucu ortağı Du Jun ve Global Strateji Direktörü Jeff Mei’ye göre platformun, toplam kullanıcılarının yarısını ve gelirinin yüzde 30’unu oluşturan Çinli kullanıcıların yokluğunu kapatmak için denizaşırı pazarlarda varlığını genişletiyor.

Tekrar hatırlatmak gerekirse borsa, 2021’nin sonuna kadar Çin’deki hesapları kademeli olarak kapatacağını duyurmuştu.

Yapılan son açıklamada Singapur‘un Huobi‘nin kısıtlı yargı bölgeleri listesine dahil edildiği belirtildi. Borsa, kullanıcıların mart atının sonuna kadar fonlarını çekmelerini ve pozisyonlarını kapatmalarını talep etti.

ABD, Kanada, Küba, İran, Japonya, Kuzey Kore, Sudan, Suriye, Venezuela ve Kırım’daki kullanıcılarında platformda ticaret yapmaları yasaklanmıştı. Son kararla birlikte listeye Singapur da eklenmiş oldu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala