Huobi, Blockchain Teknolojisinin Büyümesi İçin Busan Şehri ile Anlaştı

huobi blockchain teknolojisinin buyumesi icin buson sehri ile anlasti

Kripto para ekosistemi yeni anlaşmalar ve iş birlikleriyle gelişimini sürdürmeye devam ediyor. Özellikle Blockchain teknolojisinin büyümesi için kripto şirketleri yeni ortaklıklar kuruyor. Son olarak kripto borsası Huobi, Blockchain’i geliştirmek için Güney Kore’nin Busan Şehri ile iş birliğine gitti.

Huobi, Busan Şehri ile İş Birliği Yaptı

Kripto borsası Huobi Global ve yerel muadili Huobi Korea, Busan Metropol Şehri hükümeti ile Blockchain altyapısını geliştirmek için bir mutabakat zaptı (MoU) imzaladığını açıkladı.

huobi blockchain teknolojisinin buyumesi icin buson sehri ile anlasti

Anlaşmaya göre, Huobi Global ve Huobi Korea, gelişmekte olan Blockchain endüstrisi için Busan ile yakın bir şekilde çalışacak. Busan Belediye Başkanı Heong-Joon Park yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Busan Şehri, Blockchain ekosistemimizin büyümesini teşvik etmek için Huobi ile ortaklık yapmaktan memnuniyet duyuyor. Blockchain düzenlemelerinin olmadığı bir bölge olarak Busan, dünyanın dört bir yanından birçok Blockchain şirketini kendine çeken en son dijital finansal teknolojileri geliştirmek için elverişli bir ortam sunuyor.

Güney Kore’nin metropol şehirlerinden biri olan Busan daha önce, Blockchain teknolojisini geliştirmek kripto borsaları FTX ve Binance ile birlikte çalışmıştı.

Ayrıca Huobi, geçtiğimiz yıl Kore Finansal Hizmetler Komisyonu’ndan lisans alarak Güney Kore’de yerel bir ofiste faaliyet göstermeye başlamıştı. Bununla birlikte Huobi Global, farklı ülkelerdeki düzenlemelere uymak için yedi kripto para birimini listeden çıkaracağını duyurmuştu.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
377.336,91 TL 4,21%
ethereumETH/TRY
25.234,05 TL 3,36%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
5.522,48 TL 4,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,55 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
8,99 TL 5,30%
binance-usdBUSD/TRY
18,62 TL 0,55%
cardanoADA/TRY
8,11 TL 2,27%
solanaSOL/TRY
635,53 TL 3,82%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 8,88%
Bağlantıyı kopyala