bitcoinBTC/TRY
722.534,85 TL 0,01%
ethereumETH/TRY
43.235,48 TL 0,50%
tetherUSDT/TRY
27,11 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.715,90 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
13,86 TL 1,04%
usd-coinUSDC/TRY
27,11 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
43.245,78 TL 0,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,67 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
6,64 TL 1,47%
the-open-networkTON/TRY
63,46 TL 0,66%

Paylaş

HSBC’den Blockchain Hamlesi

hsbcden blockchain hamlesi

Blockchain teknolojilerine ilgi hemen hemen her sektörden gelmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde kriptoyla ilgili planlarının olmadığını açıklayan HSBC, bu kez otomobil satışında Blockchain teknolojisini kullanacağını duyurdu.

HSBC, Otomotiv Satışında Blockchain Teknolojisini Kullanacak

İngiltere merkezli çok uluslu yatırım bankası ve finansal hizmetler şirketi HSBC, Contour platformu aracılığıyla Çinli otomobil üreticisi SAIC Motor ile Suudi Arabistan’daki MG otomobillerinin özel acentesi olan Taajeer Group arasında Blockchain abanlı bir ticaret finansmanı işlemi gerçekleştirdi. 

hsbcden blockchain hamlesi

HSBC, Contour Platform ile ortaklık kurdu. Contour, Blockchain teknolojisinin sağladığı merkeziyetsizlikten yararlanarak, finans kaynağını 53 milyar dolar değerinde dijitalleştirmeyi amaçlıyor.

HSBC, dağıtık defter teknolojisinin kullanılmasının, işlem sürelerini mevcut beş ila on günden 24 saatin altına indirerek ticaret finansmanı sektörünü yenileme potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

HSBC BAE’de küresel ticaret ve finansman başkanı Chaker Zeraiki konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

Ölçekli dijitalleştirmemiz, müşterilerin hayatlarını kolaylaştırmamız anlamına geliyor. Contour ile maliyetleri düşürmemiz, riski azaltmamız ve ticareti hızlandırmamız anlamına geliyor. Bu faydaları otomotiv sektörüne ve Suudi Arabistan’a getirmek, uluslararası bağlantımızın ve ticaret bankacılığındaki küresel liderliğimizin bir ölçüsü.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala