HSBC, Özel Bankacılık Müşterileri için Metaverse Fonu Başlattı

hsbc ozel bankacilik musterileri icin metaverse fonu baslatti

Metaverse kavramının hızla yaygınlaşması ile beraber birçok kurum ve kuruluş bu alandaki çalışmalarını hızlandırıyor. Kısa süre önce popüler metaverse projelerinden The Sandbox ile metaverse‘e adım atan HSBC, bu kez Asya’daki özel bankacılık müşterileri için metaverse’e yatırım yapan isteğe bağlı yönetilen bir portföy başlatıyor.

HSBC’den Metaverse Fonu

Dünyanın en büyük bankalarından biri olan HSBC, Asya’daki özel bankacılık müşterileri için sanal dünyaya ve metaverse’e yatırım yaparak yönetilen bir portföy başlatıyor.

hsbc ozel bankacilik musterileri icin metaverse fonu baslatti

Banka yaptığı açıklamada, stratejinin önümüzdeki on yılda metaverse ekosisteminin gelişmesinden küresel olarak ortaya çıkan büyüme fırsatlarını yakalamayı amaçladığını belirterek, “metaverse’in internetin bir sonraki yinelemesi olması bekleniyor” dedi.

Banka, portföyün beş temel alana odaklanarak aktif olarak yönetileceğini söyledi: altyapı, bilgi işlem, sanallaştırma, deneyim ve keşif ve insan arayüzü.

Bankacılık devi Citi geçtiğimiz hafta yayınladığı bir raporda metaverse ekonomisi için toplam adreslenebilir pazarın 2030 yılına kadar 13 trilyon dolar kadar büyük olabileceğini söyledi.

Son olarak hatırlatmak gerekirse HSBC, The Sandbox arasındaki ortaklık kapsamında, küresel finansal hizmetler sağlayıcısının spor, e-spor ve oyun meraklılarıyla etkileşim kurmayı hedefliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
316.244,95 TL 6,79%
ethereumETH/TRY
17.230,89 TL 7,65%
tetherUSDT/TRY
16,70 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
16,73 TL 0,16%
bnbBNB/TRY
3.550,60 TL 4,39%
binance-usdBUSD/TRY
16,76 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
5,36 TL 3,75%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 5,39%
solanaSOL/TRY
537,11 TL 6,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,07 TL 9,42%
Bağlantıyı kopyala