bitcoinBTC/TRY
739.378,19 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
45.177,08 TL 3,23%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.875,44 TL 1,16%
xrpXRP/TRY
13,96 TL 2,23%
usd-coinUSDC/TRY
27,31 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.180,09 TL 3,18%
cardanoADA/TRY
6,80 TL 1,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,22%
solanaSOL/TRY
544,02 TL 3,33%

Paylaş

Hong Kong ve BAE’den Dijital Varlık Ortaklığı

hong kong ve baeden dijital varlik ortakligie

Kripto para sektörü ile yakından ilgilenen birçok ülke bu alandaki çalışmalarını geliştirmek için irili ufaklı ortaklıklar yapıyor. Hong Kong da son zamanlarda yaptığı iş birlikleri ve çalışmalar ile adından sıkça söz ettirdi. Hong Kong bu kez Birleşik Arap Emirlikleri ile dijital varlıklar konusunda iş birliği yapmak için masaya oturdu.

Hong Kong ve BAE İş Birliğine İmza Attı

Son dönemde kripto paralar konusunda odak noktası haline gelen Hong Kong ve Birleşik Arap Emirlikleri, finans alanında önemli bir iş birliğine imza attı. Hong Kong ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin bu iş birliği ile amaçladıkları arasında kripto para birimlerinin düzenlenmesi ve finansal teknolojinin geliştirilmesi yer alıyor.

Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası ve Hong Kong Para Otoritesi, dijital varlık düzenlemeleri ve gelişmeleri de dahil olmak üzere üç ana alanda iş birliğini güçlendirmeyi kabul etti. İki merkez bankası ayrıca, her bölgenin ilgili inovasyon merkezleriyle ortak fintech geliştirme girişimlerinin kolaylaştırılacağının da altını çizdi.

hong kong ve baeden dijital varlik ortakligie 1

Tüm bunların yanında iki ülke arasındaki finansal altyapı ve finansal piyasa bağlantısı da tartışılan kilit noktalar olarak kayda geçti. HKMA CEO’su Eddie Yue, birçok tamamlayıcı gücü ve karşılıklı çıkarı paylaştıkları için ilişkinin her iki yargı bölgesine de ekonomik olarak fayda sağlayacağını söyledi.

Yapılan açıklamaların ardından iki merkez bankası da Hong Kong ve BAE’deki bankaların üst düzey yöneticilerine yönelik bir seminer düzenledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala