Hong Kong, Perakende Yatırımcıların Kripto Para Ticaretini Yasaklamayı Planlıyor

Abone Ol:google-news
0
19/02/2021

Hong Kong hükümeti, perakende kripto para yatırımcılarının kripto para işlemlerini yasaklamayı planlıyor.

Hong Kong, perakende yatırımcıların kripto para alım satımını yasaklamak ve bu alanda faaliyet gösteren alım satım platformlarının lisans almasını zorunlu kılan bir yasa teklifi sundu.

Geçtiğimiz Kasım ayında Hong Kong Mali Hizmetler ve Hazine Bürosu tarafından sunulan yasa teklifi, geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Teklif, kripto para borsalarının yanı sıra, saklama hizmeti sunan platformların ve sanal varlık finansman hizmetleri sağlayıcıları da dahil olmak üzere tüm işletmelerin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’ndan (SFC) lisans almasını gerektirecek. Bununla birlikte, bu işletmeler yalnızca profesyonel yatırımcılara hizmet verebilecek.

Kripto para yorumcuları, eğer bu yasa teklifi yasalaşırsa fintech şirketlerinin Hong Kong’a olan ilgisini kaybedeceğini ve bu şirketlerin regülasyon dostu bölgelere taşınacağını söylüyor.

Profesyonel yatırımcı ise, portföyü 1.03 milyon ABD Dolarından az olmayan kişi veya şirket olarak tanımlanıyor. Bu tanıma ise, bölge nüfusunun yalnızca %7’si uyuyor. Diğer bir deyişle, kalan %97’lik kısım için kripto para alım satımının yasaklanacağı anlamına geliyor.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.000 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 319.442,52 TL 6,64%
ethereum
Ethereum (ETH) 22.934,01 TL 6,61%
tether
Tether (USDT) 8,39 TL 0,40%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.991,81 TL 6,42%
cardano
Cardano (ADA) 14,17 TL 5,00%
xrp
XRP (XRP) 8,15 TL 8,52%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,83 TL 7,11%
polkadot
Polkadot (DOT) 191,12 TL 6,84%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,38 TL 0,90%
internet-computer
Internet Computer (ICP) 1.116,80 TL 12,29%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap