Holoride, Sanal Gerçekliği Otomobillere Getiriyor

holoride sanal gercekligi otomobillere getiriyor

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olan Audi tarafından desteklenen Holoride, metaverse’ü yeni alanlarda deneyimleyebilmenin önünü açıyor. Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023 etkinliğinde Holoride, otomobiller için önemli bir duyuru yaptı.

Metaverse Otomobillere Geliyor

Audi’nin desteklediği bir girişim olan Holoride, otomobillerin hareketini gerçek zamanlı olarak analiz ederek yolculuk esnasında yaşanacak rahatsızlıkların önüne geçmeyi planlıyor. Otomobil ile seyahat edenlerin hareket hassasiyeti yaşamalarının önüne geçen bu yeni sistem şimdilik CES 2023 etkinliğinde test edilebiliyor.

holoride sanal gercekligi otomobillere getiriyor 2

Şirketin bu yeni girişimi ayrıca son yılların popüler alanlarından birisi olan Metaverse ile de bağlantılı. Platform MultiverseX Blockchain ağına entegre edilmiş bir token olan RIDE ile bütünleşiyor. Token, geliştiricileri gerçek değeri olan bir oyun içi sadakat token’i olarak işlev görüyor ve kullanıcılar Holoride ile uyumlu oyunların yanı sıra RIDE’ı da deneyimleyebiliyor.

Yeni vizyon şirket tarafından “Motor Evreni” olarak tanımlanıyor. Konu hakkında açıklama yapan Holoride CEO’su Nils Wollny şu açıklamalarla çalışmaları özetledi:

Yani elde ettiğimiz bu gelirleri platformumuz için içerik üretecek olan içerik üreticileri ile paylaşacağız. Bu durum bizi bir kara kutu olmak yerine şeffaf hale getirecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
434.838,51 TL 1,17%
ethereumETH/TRY
30.118,49 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,00%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.814,34 TL 1,89%
xrpXRP/TRY
7,77 TL 1,52%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,37 TL 4,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,66 TL 3,49%
matic-networkMATIC/TRY
21,64 TL 5,25%
Bağlantıyı kopyala