Hindistan’da Kripto Para Odaklı İş İlanları Yüzde 804 Arttı

hindistanda kripto para odakli is ilanlari yuzde 804 artti

Önde gelen küresel iş platformlarından biri olan Indeed‘in yaptığı araştırmaya göre, Hindistan’da “kripto para birimi”, “Blockchain” ve “NFT” odaklı iş ilanları Nisan 2020 ile Nisan 2022 arasında yüzde 804 oranında arttı.

Indeed’e Göre Hindistan’da Kripto Para Ekosistemiyle İlgili İş İlanları Arttı

Indeed’ın yayınladığı araştırmada, Hindistan’da kripto para, Blockchain ve NFT alanlarında iş ilanlarının Nisan 2022’de 2019’dakinden 15 kat daha fazla olduğu görüldü. Bu büyümede pandeminin çok büyük bir rolü olduğu vurguladı. COVID-19 salgını, Hindistan’da bu teknolojilerinin benimsenmesinde oldukça etkili oldu.

hindistanda kripto para odakli is ilanlari yuzde 804 artti

Araştırmada, özellikle kripto para birimi, NFT ve Blockchain gibi yeni alanların ve bu alanlardaki iş istihdamının pandemiden sonra daha fazla arttığını aktardı.

Bu alandaki en önemli iş rolünün uygulama geliştiricisi olduğu belirtildi. Bunu veri mühendisi ve geliştiricisi takip etti.

Yayınlanan verilere göre kripto odaklı işlerin, 2019 – 2020’de yüzde 41,22’den 2021-2022’de yüzde 67,48’e çıktığı gösterildi.

Indeed Hindistan Satış Başkanı Sashi Kumar, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

Teknoloji ekonomisi olan Hintli firmalar, ülkeyi bu yeni dijital çağın ön saflarına yerleştirecek teknolojilere hızla yatırım yapıyorlar. Bengaluru ve Haydarabad gibi teknoloji merkezleri sektörde işe alımlarda liderliğini sürdürürken, ulusal sermaye bölgesi de sektöre adil bir ilgi gösteriyor.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
419.773,40 TL 0,04%
ethereumETH/TRY
33.569,49 TL 1,75%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.449,68 TL 1,04%
xrpXRP/TRY
6,81 TL 0,26%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
9,51 TL 1,63%
solanaSOL/TRY
734,83 TL 0,87%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 3,72%
Bağlantıyı kopyala