Hindistan’da Hükümet Yetkilileri ve Kripto Şirketleri Buluşacak

hindistanda hukumet yetkilileri ve kripto sirketleri bulusacak 2

Hindistan hükümeti, kripto varlıkları yasaklamak yerine, bu konuda düzenleyici adımlar atmak istiyor. Çin’in aksine düzenleme yolunu seçen Hindistan‘da hükümet yekilileri ile kripto şirketleri bu konuyu konuşmak için bir araya gelecek.

Bu, Hindistan hükümetinin önde gelen kripto varlık şirketleriyle ilk toplantısı olması açısından oldukça önemli.

Hindistan Hükümet Yetkilileri ve Kripto Şirketleri Bir Araya Gelecek

Hindistan hükümeti ile kripto şirketleri arasında yapılacak olan toplantıya Parlamento Maliye Daimi Komitesi ev sahipliği yapacak. Bu arada kripto şirketleri tarafında şu isimler yer alıyor; Hindistan İnternet ve Mobil Birliği (IAMAI), Blockchain ve Kripto Varlıklar Konseyi (BACC), CoinDCX, WazirX, CoinSwitch Kuber ve Unocoin.

hindistanda hukumet yetkilileri ve kripto sirketleri bulusacak

“Derneklerin, sektör uzmanlarının ‘KriptoFinans’ konusundaki görüşlerinin alınması: Fırsatlar ve zorluklar” başlıklı toplantının tarihi de 15 Kasım olarak belirlendi.

Tüm bu hamlelerle hükümetin, kripto varlık endüstrisinin Hindistan rupisi üzerindeki etkisinin araştırıldığı şeklinde yorumlanabilir. Böylece ülkenin dijitale bakış açısı ve ekonomisine olabilecek etkisi mercek altına alınmış olacak.

Toplantıdan çıkan kararlar ve yapılan görüşmeler de ilerleyen zamanda basın ile paylaşılacaktır.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 702.345,80 TL 6,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 60.422,76 TL 9,27%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.044,72 TL 6,81%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,18%
solana
Solana (SOL) 2.784,39 TL 10,24%
cardano
Cardano (ADA) 20,14 TL 11,75%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,70 TL 1,09%
xrp
XRP (XRP) 11,47 TL 7,95%
polkadot
Polkadot (DOT) 396,56 TL 9,16%
terra-luna
Terra (LUNA) 937,13 TL 7,26%
Bağlantıyı kopyala