Hindistan Yanıltıcı Kripto Reklamları için Harekete Geçti

hindistan yaniltici kripto reklamlari icin harekete gecti

Hindistan hükümeti şu sıralar kripto varlıklara nasıl bakması gerektiğine karar vermeye çalışıyor. Diğer yandan hükümet, yanıltıcı kripto reklamları için harekete geçecek gibi görünüyor. Sektör katılımcıları ve Başbakan Narendra Modi arasında gerçekleşen toplantıda bu konu da masaya yatırdı.

Hindistan Hükümeti Yanıltıcı Kripto Reklamlarını Yasaklayabilir

Kısa süre önce Hindistan hükümeti ile kripto endüstrisinden temsilcilerin bir araya geleceği açıklanmıştı. Beklenen toplantı cumartesi günü gerçekleşti. Bu toplantıdan, yatırımcılara büyük getiriler vaat eden reklam çalışmaları için de bir karar çıktı.

hindistan yaniltici kripto reklamlari icin harekete gecti 2
Amitabh Bachchan

Yayımlanan nota göre, reklamcılıkta şeffaflığın olmaması genç yatırımcılara zarar verme potansiyeline sahip. Hindistan hükümetinin de bu kripto varlık reklamlarına tolerans göstermeyeceği belirtildi.

Hindistan’daki ünlüler dünyasında da kripto varlıklar son derece popüler. Amitabh Bachchan gibi A-listesindeki birkaç Bollywood yıldızı, kendi kripto varlıklarını tanıttı. Ayrıca kendi NFT’lerini de piyasaya sürdü. Düzenlenen spor etkinliklerinde kripto reklamları çok fazla gösterilmeye başlandı. Hatta bunun sadece Hindistan özelinde bir sorun olduğunu söylemek de doğru olmaz. Mayıs ayında, İngiltere’nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), Luna kripto para borsası tarafından Londra Metrosu’na yapıştırılan yanıltıcı bir Bitcoin reklamını yasaklamıştı.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala