Hindistan Polisi, Kripto Dolandırıcılığı ile ilgili Uyardı

hindistan polisi kripto dolandiriciligi ile ilgili uyardi

Kripto para piyasasına olan ilgi arttıkça, kötü niyetli aktörlerin varlığı da daha fazla gün yüzüne çıkıyor. Bu konuda vatandaşlarını uyarmak isteyen Hindistan polisi, kripto dolandırıcılığı ile ilgili halka açık bir uyarı yayınladı. Uyarı, Twitter üzerinden de paylaşıldı.

Hindistan Polisi: Tanınmış Oyuncularla Yatırım Yapın

Hindistan polisinin bir mensubu olan Shikha Goel, kripto para dolandırıcılığına dair bazı uyarılarda bulundu. Kürsüden yapılan uyarı, Goel’in kişisel Twitter hesabı üzerinden de yayınlandı. Goel’in paylaşımında şu sözlere yer veriliyor:

“Kripto paranızı yetkisiz özel cüzdanlara aktarmayın. Dolandırıcıların tuzağına düşmeyin”

Goel, konuşmasında dolandırıcılar tarafından sunulan yatırım fırsatlarına ve yasa dışı banka transferlerine dikkat çekti. Dolandırıcıların kişisel bilgiler peşinde olduğunu söyleyen polis, bu bilgilerin verilmesi durumunda paraların elden gidebileceğinin altını çizdi.

hindistan polisi kripto dolandiriciligi ile ilgili uyardi 2

Söz konusu konuşma, Hindistan’ın Haydarabad şehir polisi tarafından düzenlenen bir etkinlikte yapıldı. Ayrıca vatandaşlar, kripto para birimlerini yetkisiz özel cüzdanlara aktarmamaları gerektiği konusun da uyardı. Burada kritik nokta, yatırım yapılacaksa, tanınmış ve köklü borsaların seçilmesi gerektiği.

Goel ek olarak, 16 dolandırıcılık vakasından 14’ünün doğrudan yatırım ve ticaretle ilgili olduğunu belirtti.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 476.030,32 TL 2,89%
ethereum
Ethereum (ETH) 33.000,25 TL 5,53%
tether
Tether (USDT) 13,43 TL 0,62%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.906,33 TL 5,04%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,22%
cardano
Cardano (ADA) 14,78 TL 2,59%
solana
Solana (SOL) 1.315,58 TL 12,07%
xrp
XRP (XRP) 8,18 TL 4,97%
terra-luna
Terra (LUNA) 895,10 TL 3,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 253,09 TL 4,91%
Bağlantıyı kopyala