Hindistan, Kripto İşlemlerdeki Vergileri Tartışacak

hindistan onumuzdeki hafta kripto islemlerdeki vergileri tartisacak

Kripto para birimlerine getirdiği sert uygulamalarla gündeme gelen Hindistan gelecek hafta önemli bir toplantı gerçekleştirecek. Hindistan’da gelecek hafta düzenlenecek olan bakanlar toplantısında kripto para birimi işlemlerine gelecek yeni vergiler konuşulacak.

Hindistan Kripto Para İşlemlerine Ek Vergiler Getirmeyi Planlıyor

Hindistan’da hem federal hükümetten hem de eyaletlerden maliye bakanlarının bir araya geleceği panelde, sanal dijital varlıklardaki işlemleri daha etkili şekilde izlenmesi için vergi ağının genişlemesi konuşulacak. 28 Haziran tarihinde başlayacak olan etkinlik iki gün boyunca devam edecek ve Kuzey Hindistan’ın Chandigarh eyaletinde gerçekleşecek. Toplantıda bir oran üzerinde karar verilmesi kesin değil. Bununla birlikte Hindistan’da kripto para birimleri için en yüksek vergilendirme olan yüzde 28 vergilendirmenin getirilmesi planlanıyor.

hindistan onumuzdeki hafta kripto islemlerdeki vergileri tartisacak 2

Hindistan’da kripto para pazarının büyüklüğü düşünüldüğünde, getirilecek olan yüzde 28’lik ek verginin kripto yatırımcıları olumsuz etkileyeceği aşikâr. Kripto para birimlerine getirilecek olan düzenlemeler konusunda henüz bir fikir birliğinin gerçekleşmediği Hindistan’da bir diğer yandan da kripto para birimlerine gelecek yeni düzenlemeler tartışılıyor. Hindistan’ın yeni kripto para birimi vergilendirmesinin ve kripto para düzenlemelerinin ilerleyen günlerde netleşmesi bekleniyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
320.837,95 TL 5,68%
ethereumETH/TRY
17.654,62 TL 3,58%
tetherUSDT/TRY
16,69 TL 0,33%
usd-coinUSDC/TRY
16,67 TL 0,21%
bnbBNB/TRY
3.593,15 TL 4,51%
binance-usdBUSD/TRY
16,69 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 3,57%
xrpXRP/TRY
5,24 TL 5,18%
solanaSOL/TRY
546,56 TL 6,60%
dogecoinDOGE/TRY
1,13 TL 0,37%
Bağlantıyı kopyala