Hindistan Kripto Para Tasarısını Yeniden Gündeme Getirecek

hindistan kripto para fikrini yine gundeme getirecek 2

Economic Times‘ın haberine göre, Hindistan Birlik Kabinesi bu hafta içerisinde “Dijital ve Kripto Para Birimleri Yasası” tasarısı için bir araya geliyor. Hâlihazırda bir süredir kripto para düzenlemleri ile alakalı karar alma aşamasında olan Hindistan böylece kripto konusunu yeniden ele alıyor.

Birlik Kabinesi’nin kripto para birimlerinin yasaklanması konusunda öneriler sunması bekleniyor. Yayınlanan haberlere göre Hindistan’ın Başbakanı Narendra Modi liderliğindeki bir toplantıda kripto para yasaklamasıyla son sözler söylendi. Son kararlar, Hindistan‘da kripto para birimlerinin kullanılmasın mümkün durmadığı yönünde.

Daha öncesinde, Hindistan Rezerv Bankası (RBI) Başkanı Shaktikanta Das da, kripto para piyasasının hızlı büyümesiyle ilgili endişelerini dile getirerek ilerleyen süreçlerde planlanacak tasarının önemini vurgulamıştı.

hindistan kripto para fikrini yine gundeme getirecek

Hindistan, Kripto Para Tasarısını Parlamentoya Sunabilir

Yayınlanan bir diğer haberlere göre, Hindistan Birlik Kabinesi‘nin bu hafta içerisinde kripto para düzenlemeleriyle alakalı bir araya gelecek. Ek olarak toplantı sonucunda kararlaştırılan tasarının, yakın bir zamanda ülke parlamentosuna sunulması bekleniyor.

Önerilen yasanın, sanal varlık hizmet sağlayıcılarının (IDP) Mali Eylem Görev Gücü (FATF) kılavuzu çizgisinde olacağı belirtildi. Bu bağlam kapsamındaki tasarıda, kara para aklama ve terör finsanman riski hakkında güncellemeler gibi konu başlıkları da yer alacak.

İrem Dölen

İrem Dölen

İrem, 2000 yılında İstanbul Bahçelievler'de doğdu. Küçüklüğünden beri yazarlık, editörlük hedefleri vardı ve buna istinaden kendini geliştirmeyi hedefledi. Şu an Türk - Alman Üniversitesi'nde Kültür ve İletişim Bilimleri 2.sınıf öğrencisi. Bunun yanında TAÜ Medya ve İletişim Kulübü başkanlığını devam ettirmekte. İstanbul Blockchain Women Derneği'nde teknoloji ekibi üyesi ve hazlihazırda proje, etkinliklerine devam ediyor. Aynı zamanda, Türk - Alman Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde İçerik Üretimi ve Görselleştirme Sorumlusu. Yazarlık üstüne edindiği ilk tecrübe MİK Portal sitesine akademik içerik üreterek oldu, şu an hala boş zamanlarında devam ediyor. BTCHaber.com'da yazarlık ve editörlük alanında kendini geliştirmeye imkanı buldu ve bu çatı altında kendini yeni tecrübeler katıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala