Hindistan, Kripto İle İlgili İleriye Dönük Kararlar Alıyor

hindistan kripto ile ilgili ileriye donuk kararlar aliyor 2

Economic Times’ın haberine göre Hindistan ödeme yapmak için kripto para birimlerinin kullanımını yasaklayacak. Ancak Hindistan Hükümeti; kriptonun varlık olarak ticaretine izin verecek ve düzenleyecek.

Hindistan, Kripto Adımlarını İleriye Dönük Atacak

Economic Times’a göre; Hindistan Hükümeti, kripto paraların ödeme aracı olarak kullanılmasına karşı çıksa da bunların altın, pay senedi, tahvil gibi kullanılmasına kısıtlama getirmeyi planlamıyor.

hindistan kripto ile ilgili ileriye donuk kararlar aliyor

Hükümet, ayrıntıları kesinleşmekte olan parlamentonun kış oturumunda bir kripto düzenleme tasarısı sunmayı planlıyor. Tasarı, ülkede kriptoyu yasaklamak için önceki planlardan rotayı değiştirmiş görünüyor.

Ancak yasa tasarısında yetkililer, borsalar ve platformlar da dahil olmak üzere kripto şirketlerinden aktif talebi de yasaklayacak. Policy 4.0’ın kurucusu ve CEO’su Tanvi Ratna reklamcılık konusunun büyük bir tartışmayı tetiklediğini ve bazılarının reklamların gençleri yanlış yönlendirdiğini düşündüğünü söyledi. Ayrıca kripto borsaları WazirX ve Bitbins‘in bugün reklamlarını durdurduğunu da bildirdi.

Hükümet, kripto endüstrisi temsilcileriyle bir toplantı yaptı. Başbakan Narendra Modi’nin kripto para birimi üzerine düzenlediği toplantıdaki tartışmalardan haberdar olan bir kişi, hükümet içindeki genel görüşün, gelişen bir teknoloji olduğu için atılan adımların ilerici ve ileriye dönük olması gerektiği olduğunu söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 654.617,63 TL 0,14%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.284,81 TL 0,53%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.247,73 TL 2,31%
tether
Tether (USDT) 11,92 TL 0,61%
solana
Solana (SOL) 2.350,00 TL 0,36%
cardano
Cardano (ADA) 18,74 TL 0,29%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 0,29%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,91 TL 0,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 423,51 TL 1,61%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,47 TL 1,00%
Bağlantıyı kopyala