Hindistan, Kripto Borsalarını Kara Para Aklama Konusunda Araştırıyor

hindistan kripto borsalarini kara para aklama konusunda arastiriyorff

Hindistan’da kripto para birimleri ile ilgili olarak yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Economic Times raporuna göre; Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED), yabancı şirketlerin kripto para yoluyla para aklamalarına yardımcı olduğu iddia edilen en az 10 kripto borsasını araştırıyor. 

Hindistan’ın İcra Müdürlüğü Kripto Borsalarını Araştırıyor

Hindistan’ın İcra Müdürlüğü (ED), yabancı firmalara kara para aklama konusunda yardım ettiği iddia edilen en az 10 Hint borsasını araştırıyor. Raporda, hükümet kurumu, suçlanan firmaların anında kredi uygulaması davasında yaklaşık 130 milyon doları akladığını tahmin ederek, iddiaların çoğunun Çin bağlantısı olduğunu da sözlerine ekledi.

hindistan kripto borsalarini kara para aklama konusunda arastiriyoradff

Daha önceki basın açıklamasında ED, bir WazirX direktörünün mülklerine baskınlar yaptıktan sonra “kripto borsalarına çağrı yapıldığını” belirtmişti. 

Suçlanan şirketler, yaklaşık 13 milyon dolar üzerinde kripto satın almak için borsalara başvurdu. Ardından, soruşturmanın şu anki bulgularına göre, tokenler gelişmiş durum tespiti veya şüpheli işlem raporları olmadan uluslararası cüzdanlara gönderildi.

Son olarak hatırlatmak gerekirse kısa süre önce Hindistan İcra Müdürlüğü, kripto para borsası WazirX’in müdürünü incelemeye almıştı. Ayrıca borsanın 646,7 milyon Rupi değerindeki banka varlıklarının dondurulduğunu açıklamıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
366.867,46 TL 1,49%
ethereumETH/TRY
24.501,98 TL 2,14%
tetherUSDT/TRY
18,50 TL 0,19%
bnbBNB/TRY
5.371,84 TL 1,89%
usd-coinUSDC/TRY
18,47 TL 0,42%
xrpXRP/TRY
8,91 TL 0,42%
binance-usdBUSD/TRY
18,49 TL 0,10%
cardanoADA/TRY
7,88 TL 1,78%
solanaSOL/TRY
617,75 TL 2,75%
dogecoinDOGE/TRY
1,17 TL 4,06%
Bağlantıyı kopyala