Hillary Clinton, Kripto Para Birimleri Hakkında Konuştu

hillary clinton kripto para birimleri hakkinda konustu 1

Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Bloomberg Yeni Ekonomi Forumu’nda kripto para birimleri hakkında konuştu. Hillary Clinton, kripto para birimlerinin, doların dünyanın rezerv para birimi olarak rolünü zayıflatabileceklerini ve ülkeleri istikrarsızlaştırabileceklerini iddia etti.

Ulus devletlerin daha fazla dikkat etmeye başladığını umduğum bir alan daha, kripto para biriminin yükselişi. Çünkü onlarla ticaret yapmak için kelimenin tam anlamıyla yeni madeni paralar çıkarmak için çok ilginç ve egzotik bir çaba gibi görünen şey, para birimlerini zayırflatma potansiyeline sahip. 

Hillary Clinton, Kripto Paraları Küresel Piyasa için Tehdit Olarak Görüyor

Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, kripto paranın küresel para piyasaları için doğrudan bir tehdit oluşturduğunu iddia ediyor.

hillary clinton kripto para birimleri hakkinda konustu 3

Eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton

Bazı kripto severler; Hillary Clinton‘ın sözlerine karşı, kripto para birimlerinin bir reklam olarak görülebileceğine inanıyor: 

Ayrıca Hillary Clinton, Eylül 2018’de, Teknoloji Zirvesi’nde birçok soruyu yanıtlarken, herhangi bir Bitcoin‘e sahip olmadığını da açıklamıştı. Bunun yanında, Clinton’ın kripto para birimleri hakkındaki düşünceleri, eski Başkan Donald Trump ile hemfikir olduğunu gösteriyor.

Ekim ayında Hillary Clinton, doların başka bir para biriminin değer kaybetmesini istemediğini belirterek eleştirisini ikiye katladı:

Para birimimizin büyük bir hayranıyım ve başka para birimlerinin ortaya çıkmasını ve doları herhangi bir şekilde incitmesini veya alçaltmasını istemiyorum. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 698.714,58 TL 5,48%
ethereum
Ethereum (ETH) 59.653,35 TL 6,86%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 8.045,82 TL 8,73%
tether
Tether (USDT) 13,70 TL 0,10%
solana
Solana (SOL) 2.726,29 TL 7,76%
cardano
Cardano (ADA) 19,73 TL 10,28%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,69 TL 0,25%
xrp
XRP (XRP) 11,39 TL 7,55%
polkadot
Polkadot (DOT) 390,94 TL 9,54%
terra-luna
Terra (LUNA) 950,69 TL 10,89%
Bağlantıyı kopyala