bitcoinBTC/TRY
738.559,23 TL 0,45%
ethereumETH/TRY
45.774,36 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.920,39 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
14,71 TL 5,69%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
45.770,51 TL 0,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,20%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,07%
solanaSOL/TRY
555,87 TL 2,98%

Paylaş

Hex Trust, Fransa’dan lisans aldı

Hex Trust, Fransa'dan lisans aldı

Hex Trust, kripto para saklama ve ticaret hizmeti için Fransa‘da kayıt yaptırdı. Hex Trust, bu adımın Avrupa’daki genişleme planları için önemli olduğunu söyledi. Şirket, geçen yıl İtalya’dan da lisans almıştı.

fransa kripto sirketlerinin lisanslanmasi konusunda oylama yapacakeeffsfs

Hex Trust’a Fransa’dan onay

Hong Kong merkezli şirket Hex Trust, Fransa’da da kripto varlık saklama lisansı aldı. Şirket, bu onay ile dijital varlıkların alım, satım ve ticaretini sağlayabilecek. Şirket, geçen yıl haziran ayında İtalya’dan da benzer bir onay almıştı. Hex Trust’ın başvurusunu onaylanan kuruluşların AMF ile ACPR olduğu belirtildi. Şirket, bu adımıyla Avrupa’daki ayak izini genişletti.Şirket, geçen yıl da Dubai’den lisans almıştı.

Hex Trust, böylece MiCA yürürlüğe girmeden önce lisans alan şirketler arasına katıldı. Kripto şirketleri, Avrupa Birliği’nin kripto düzenlemesi yürürlüğe girmeden önce lisans çalışmalarını hızlandırmıştı. Düzenleme öncesi AB üyesi bir ülkeden lisans alan şirketler, 27 uluslu AB’nin tamamında faaliyet gösterebilecek. Ayrıca şirketlere düzenlemelere uyum sağlaması için ek süre verilecek. Bu dönemde Fransa, kripto şirketlerine ılımlı tutumu nedeniyle önde tercih edilen ülkelerden biri olmuştu.

Hex Trust, geçtiğimiz yıl da Dubai’de kripto varlık lisansı almıştı. Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) alınan lisans, kurumsal müşterilere kripto varlık saklama hizmetleri, ticaret ve staking hizmetlerini kapsıyor.

Elif TOPÇUOĞLU

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala