Hex Trust, Dubai’den Kripto Varlık Lisansı Aldı

200924183413 dubai hex trust dubaiden kripto varlik lisansi aldiadd 1

Kripto para sektöründe birçok yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Genel olarak birçok kripto odaklı şirket çalışmalarını bir adım öteye taşımak için farklı ülkelerden kripto varlık lisansı alıyor. Son olarak bu şirketlerden biri Hex Trust oldu.

Hex Trust, Dubai’den Kripto Varlık Lisansı Aldığını Açıkladı

Birçok kripto para borsası faaliyetlerini sınır ötesine taşımak için farklı ülkelerden lisans almaya çalışıyor. Son olarak elde edilen son bilgilere göre; kripto para borsası OKX’e Dubai’de geçici bir sanal varlıklar (VA) lisansı verildi. Son olarak kripto varlık koruyucusu Hex Trust, bugün Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) Minimum Uygulanabilir Ürün (MVP) lisansı aldı.

hex trust dubaiden kripto varlik lisansi aldiad

MVP lisansı, Hex Trust’ın Dubai’deki kurumsal müşterilere sanal varlık saklama hizmetleri, komisyoncu-bayi ve staking hizmetleri sağlamasına izin verecek.

Hex Trust, Haziran ayında Dubai yetkililerinden geçici onay almıştı. Dubai ofisi, şirketin Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesi için bölgesel merkezi olacak. VARA, dünyanın ilk bağımsız düzenleyicisi ve Dubai’deki sanal varlıkları düzenlemek için tek yetkili olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca belirtmek gerekirse Binance ve Komainu, Dubai yetkililerinden en son MVP lisansı alanlar arasında yer alıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
308.023,67 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
22.265,94 TL 1,71%
tetherUSDT/TRY
18,62 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.540,56 TL 0,16%
usd-coinUSDC/TRY
18,62 TL 0,19%
binance-usdBUSD/TRY
18,62 TL 0,14%
xrpXRP/TRY
7,08 TL 0,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,51 TL 0,84%
cardanoADA/TRY
5,84 TL 0,69%
matic-networkMATIC/TRY
15,81 TL 2,02%
Bağlantıyı kopyala