Havayolu Şirketleri UATP ile Kripto Para Kabul Edebilir

UATP

Kripto paraların kullanım alanı genişlerken Universal Air Travel Plan (UATP), 300’den fazla havayolu üyesine ve seyahat tüccarlarına kripto para birimi ödeme seçenekleri getiriyor. 

UATP, hava, demiryolu, otel ve seyahat acentesi ödemeleri için dünya çapında binlerce kullanıcı tarafından kabul edilen, havayoluna ait küresel bir ödeme ağıdır.

UATP Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “UATP ağının Bitcoin, Dogecoin, Ethereum, Litecoin ve seyahat için diğer altı popüler kripto para biriminde ödemeleri hızlı ve kolay bir şekilde kabul etme yeteneği sunmak için Bitpay ile ortaklık kurduğunu” açıkladı.

1 gKQbdP3ARS1xzWPDghBAOg 1

UATP Kripto Para’ları Destekliyor

Şu anda UATP üyeleri arasında Aeromexico, Airplus International (British Airways ve Lufthansa), APG Airlines, Air Canada, Air China, Air New Zealand, Air Niugini, American Airlines, APG Airlines, Austrian Airlines, BCD Travel, China Eastern Airlines, Delta Air bulunmakta.

Bitpay CEO’su Stephen Pair, konuyla alakalı olarak açıklamalarda bulundu:

“Kripto para, özellikle seyahat gibi yüksek değerli satın alımlar için güvenli ve güvenilir bir ödeme seçeneği olarak ivme kazanmaya devam ediyor. UATP’nin geniş havayolları ağı, Bitpay ile tüm kripto cüzdanlarını desteklediğinden, hangi cüzdana sahip olduklarına bakılmaksızın kripto ile ödeme yapmayı seçen milyonlarca yeni küresel müşteriye ulaşma yeteneğine sahiptir.”

UATP CEO’su Ralph Kaiser Bitpay ortaklığı konusunda şu ifadelere yer verdi:

“UATP Bitpay ortaklığı, havayolu ve kripto para ödemelerinde iki uzmanın mükemmel kombinasyonunu bir araya getiriyor.”

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 379.976,56 TL 0,28%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.107,56 TL 0,53%
cardano
Cardano (ADA) 20,45 TL 1,83%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,39%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.112,11 TL 1,18%
xrp
XRP (XRP) 8,37 TL 0,39%
solana
Solana (SOL) 1.208,29 TL 2,12%
polkadot
Polkadot (DOT) 265,80 TL 2,48%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,36%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,86 TL 0,19%
Copy link
Powered by Social Snap