Harmony, Çalınan Fonlar İçin 1 Milyon Dolarlık Ödül Başlattı

harmony calinan fonlar icin 1 milyon dolarlik odul baslatti

Blockchain ağlarına hack saldırıları düzenlenmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce bir hisse kanıtı (PoS) Blockchain ağı olan Harmony Protocol, 100 milyon dolarlık hack saldırısına uğramıştı. Yaşanan hack saldırısı sonrasında Harmony 1 milyon dolarlık ödül programı başlattı.

Harmony Çalınan Fonlar İçin 1 Milyon Dolarlık Ödül Verecek

Perşembe günü Ethereum bağlantılı Horizon köprüsünün hacklenmesiyle çalınan 100 milyon dolarlık kripto paranın iadesi için Harmony 1 milyon dolarlık bir ödül başlattığını açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, çalınan fonların iade edilmesi durumunda “suçsuzluğa karşı savunuculuk yapılacağını” belirtti.

Harmony Protocol’ün kurucusu ve CEO’su olan Stephen Tse, “akıllı sözleşme konusunun ihlal edildiğine dair hiçbir kanıt bulamadıklarını” Twitter hesabı üzerinden paylaştı. Tse açıklamasında ayrıca, “Horizon platformunda herhangi bir güvenlik açığı olduğuna dair bir kanıt bulamadık. Harmony Blockchain fikir birliği katmanımız güvende.” ifadelerini kullandı.

harmony calinan fonlar icin 1 milyon dolarlik odul baslatti 2

Harmony ekibi gerçekleştirilen saldırı sonrasında soruşturmayı derinlemesine yürütürken, kısa bir süre önce güvenlik uzmanları bazı görüşlerini dile getirmişti. Polygon’un bilgi güvenliği şefi olan Mudit Gupta’nın açıklamasına göre, saldırgan muhtemelen iki özel adresi tehlikeye atarak Harmony’nin köprüsünü dağıtmak için kullanılan çok imzalı bir cüzdanın kontrolünü ele geçirdi ve ağ üzerindeki fonları boşalttı. Tse son açıklamasında ise “ekibin özel anahtarlarının ele geçirildiğine ve bu sayede Horizon köprüsünün ihlaline yol açıldığına dair kanıtların bulunduğunu” belirtti. Saldırı hakkında soruşturmalar devam ederken, Tse ayrıca, Harmony’nin “operasyonlarımızı ve altyapı güvenliğimizi daha da güçlendirmek için adımlar atmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala