Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (25 Şubat-4 Mart)

nft arastirmasi yuzde 74u statu pesinde1

Kripto sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Avrupa Birliği Kara Para Aklamada NFT’lere Odaklanıyor

Blockchain tabanlı teknolojilerin yaygınlaşmasıyla birlikte hükümetler bu teknolojilerle gerçekleşen kara para aklamayı önlemek için yeni girişimlerde bulunmaya devam ediyor. Avrupa Birliği geçtiğimiz aylarda kripto para birimleri konusunda genel bir çerçeve metni üzerinde anlaşma sağlamıştı. Avrupa Parlamentosu’ndaki politika yapıcıları, NFT platformları ya da NFT’lerle yapılacak olan kara para aklamalarını da ön plana çıkarmak istiyor.

NFT Finans Protokolü Insrt, 2.2 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Son dönemde Blockchain tabanlı şirketler, yeni yatırımlar almaya devam ediyor. NFT finans protokolü olan Insrt, geçtiğimiz aylarda çıkmış olduğu yatırım turunu başarılı bir şekilde tamamladığını açıkladı. Şirket çıkmış olduğu yatırım turunda ne kadarlık bir yatırım aldığını da belirtti.

Bank of America’dan Starbucks’a Web3 Övgüsü

Büyük şirketlerin web3 benimsemesi artmaya devam ediyor. Dünya genelindeki kahve dükkanlarıyla adından söz ettiren Starbucks, geçtiğimiz aylarda web3’e adım atmıştı. Bank of America, Starbucks’un web3 adımı hakkında açıklamalarda bulundu.

Yuga Labs, Bitcoin Tabanlı NFT Koleksiyonunu Duyurdu

Dünyanın en popüler NFT koleksiyonlarından birisi olan Bored Ape Yacht Club’ın oluşturucusu olan Yuga Labs, “TwelveFold” isimli yeni bir Bitcoin tabanlı NFT koleksiyonunu yayınladığını duyurdu. Yuga Labs’ın yeni NFT koleksiyonu, Bitcoin Blockchain ağı üzerinde yazılmış 300 yaratıcı sanat eserinden oluşuyor.

Dookey Dash Kazanan Anahtarına 1.6 Milyon Dolar Teklif Edildi

Popüler NFT içerik oluşturucusu Yuga Labs’ın Dookey Dash oyunu, oyun severler tarafından büyük bir beğeniyle oynanıyor. Oyunu bitiren oyuncular, oyunun sonunda Dookey Dash kazanan anahtarının NFT’sine sahip oluyor. Kazanan oyunculara bu NFT için yüklüce bir miktar teklif ediliyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
539.236,37 TL 3,69%
ethereumETH/TRY
34.714,72 TL 5,34%
tetherUSDT/TRY
19,18 TL 0,24%
bnbBNB/TRY
6.307,28 TL 2,59%
usd-coinUSDC/TRY
19,13 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
8,51 TL 5,26%
cardanoADA/TRY
7,08 TL 3,45%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 3,69%
staked-etherSTETH/TRY
34.643,10 TL 5,22%
matic-networkMATIC/TRY
21,53 TL 1,14%
Bağlantıyı kopyala