Haftanın Öne Çıkanları! Shiba Inu Hakimiyeti

haftanin one cikanlari shiba inu hakimiyeti

Bu hafta; son zamanların en çok konuşulan meme kripto para birimi olan Shiba Inu’nun hakimiyetinde geçti. Bu hafta en çok okunan 5 haberin 4’ü Shiba Inu (SHIB) ile ilgili oldu. Shiba Inu okurların ilgisini yine üzerine çekmeyi başardı.

Şimdi birlikte geçtiğimiz hafta kripto para dünyasında neler yaşandı bir göz atalım;

1-Shiba Inu (SHIB) Brezilya’nın En Büyük Kripto Borsasına Geliyor

Shiba Inu (SHIB) Brezilya’nın en büyük kripto borsasında da listeleniyor. Geçtiğimiz hafta Brezilya merkezli kripto borsası Mercado Bitcoin, Twitter üzerinden SHIB’i listeleyeceğini duyurmuştu.

haftanin one cikanlari shiba inu hakimiyeti 2

SHIB’i de listeleyen Mercado Bitcoin’in bu hafta içinde Cosmos (ATOM), Polkadot (DOT) ve Loopring (LRC) kriptolarını da işleme açacağını belirtelim.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

2-Shiba Inu’dan Oyun İçerikli Dikkat Çeken Paylaşım

Geçtiğimiz hafta Shiba Inu (SHIB); Twitter üzerinden oyun odaklı bir paylaşımda bulunarak dikkatleri yine üzerine çekmeyi başardı.

haftanin one cikanlari shiba inu hakimiyeti 3

Söz konusu olan paylaşım Shiba Inu’nun resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. Bu 13 saniyelik video, akıllara bir metaverse veya NFT oyununun gelip gelmeyeceği sorusunu getirmişti. Paylaşımın sonunda takipte kalın diyen Shiba Inu, devamında en büyük kripto para topluluklarından biri olan Shibarmy’i de etiketledi.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

3-2022’de Kim Kazanacak? (İslam Memiş)

Bu hafta Shiba konusunun çok geçtiği bir hafta oldu. Shiba Inu haberlerinin dışında BTCHaber yazarlarından İslam Memiş “ 2022’de Kim Kazanacak? ” konusuna değindi.

haftanin one cikanlari shiba inu hakimiyeti 5

İslam Memiş’in yazısından bir kesit;

Peki 2022’de kim kaybeder?

 • İşine odaklanmayan, işine sımsıkı sarılmayan, dışarda bana iş çok diyenler.
 • Birikimlerinin miktarını artırmayan, sadece değer artışı veya değer kaybıyda ilgilenenler.
 • Sosyal medyada tanımadıkları insanlara laf yetiştirmek için çaba sarfedenler.
 • Boş vaktini öğrenmeye veya kazanmaya ayırmayanlar.
 • Fiziki birikimin kıymetini bilmeyenler.- Varlıkları üzerinden kısa vade al-sat yapanlar.
 • Kar satışlarını veya alımlarını TL üzerinden yapanlar,  dolar patiritesi yapmayanlar.
 • Enflasyonun geçici olduğunu düşünenler- Tarım arazisi almayanlar.
 • Tasaarufu artırmayıp israfa devam edenler.
 • Siyasi kısır tartışmalara vakit ayıranlar.
 • Yeni dünya düzenine ayak uyduramayanlar.
 • Birikimlerini tek sepette tutanlar, çeşitlendirmeyenler

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

4-Shiba Inu’nun (SHIB) Listelendiği Borsalar

Bilindiği üzere Shiba Inu (SHIB) geçtiğimiz hafta son olarak, kripto para borsası Kraken‘de listelendi. 

haftanin one cikanlari shiba inu hakimiyeti 6

Shiba Inu‘ya olan bu ilgi, kripto para borsaları tarafında artış gösteriyor. Ethereum ağı üzerine Ryhoshi lakaplı geliştirici tarafından tasarlanan kripto para birimi SHIB, şimdiden en çok bilinen 10 kripto para borsasında listeleniyor.

Bu borsaların arasında; BinanceKucoinCoinbase, CoinGate gibi isimler yer alıyor.

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

5-Shiba Inu (SHIB), Twitter’ın 2. En Popüler Kripto Varlığı Oldu

CryptoRank tarafından elde edilen verilere göre; Kasım 2021’de, Twitter’da en çok konuşulan kripto varlıklar belli oldu. Söz konusu olan bu sıralamada; ilk sırada lider kripto para birimi Bitcoin birinci, Shiba Inu ise ikinci sırada yer aldı.

haftanin one cikanlari shiba inu hakimiyeti 7

Shiba Inu‘nun Twitter popülerliğini Ethereum (ETH) takip etti. Belirtmek gerekirse; CryptoRank tarafından paylaşılan veriler şu şekilde:

Bitcoin (BTC): 10,71 milyon ile ilk sırada yer aldı.

Shiba Inu (SHIB): 4,02 milyon gönderide bahsedildi.

Ethereum (ETH): 2,74 milyon

Haberin detaylarını buradan inceleyebilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 490.947,68 TL 0,93%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.470,37 TL 0,43%
tether
Tether (USDT) 13,37 TL 0,58%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.088,58 TL 2,71%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,37 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 13,90 TL 2,09%
solana
Solana (SOL) 1.246,38 TL 1,47%
xrp
XRP (XRP) 8,19 TL 0,67%
terra-luna
Terra (LUNA) 839,65 TL 4,24%
polkadot
Polkadot (DOT) 245,93 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala