Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (7-14 Ocak)

Vashaftanin one cikan nft haberleri 7 14 ocak

Kripto sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Yuga Labs ve Ryder Ripps Davasında Karar Çıktı

NFT geliştiricileri Yuga Labs ile bir sanatçı ve onun NFT iş ortağı arasında devam eden yasal çekişme, ABD federal mahkemesinin Bored Ape Yacht Club oluşturucularının itirazını reddetmesiyle devam ediyor. Son olarak sanıklar, Yuga Labs’ın Bored Ape Yacht Club koleksiyonunu kopyaladığı iddiasıyla ilgili birçok iddiayı yalanlamıştı. Tüm bu gelişmelerin ardından dava ile ilgili karar çıktı.

İlk Sanat NFT Biennial’i İstanbul’dan Sonra 9 Ülke Gezecek

Dünyanın ilk sanat NFT Biennial’i 6 Ocak tarihinde İstanbul’da Zorlu PSM’de kapılarını sanatseverlere açtı. Aralarında dijital sanat alanındaki çalışmalarıyla öne çıkan Julie Walsh, Soliman Lopez ve Atay İlgün gibi küratörlerin bulunduğu dünyanın çeşitli bölgelerinden 12 kişilik bir küratöryel ekip tarafından hazırlanan bienal, konvansiyonel sanat dünyası ile NFT ekosistemi arasındaki bağları kuvvetlendirdi.

Bonk Inu’dan NFT Adımı: Magic Eden’da Üretecek

Son günlerde piyasanın yeni fenomeni Bonk Inu’dan NFT hamlesi geldi. Solana tabanlı token Bonk Inu (BONK), NFT pazar yeri Magic Eden‘da 15.000 parçadan oluşan NFT koleksiyonu üretecek. NFT koleksiyonu Twitter gibi sosyal ağlarında kullanılması için ‘profil resmi’ olarak biçimlendirilecek ve herhangi bir sanat temeli olmayacak.

Game of Thrones NFT Koleksiyonu Kısa Sürede Tükendi

Son yılların popüler konularından birisi olan NFT’lere olan ilgi artmaya devam ediyor. Şirketler daha fazla kitlelere ulaşmak ve hayranlarıyla etkileşim kurmak için NFT koleksiyonları çıkartmaya devam ediyor. Televizyon dünyasının en popüler dizilerinden birisi olan Game of Thrones’un resmi NFT koleksiyonu garip ellere rağmen kısa süre içerisinde tükendi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
447.063,13 TL 3,28%
ethereumETH/TRY
30.929,30 TL 4,56%
tetherUSDT/TRY
18,85 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,85 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.976,64 TL 4,00%
xrpXRP/TRY
7,81 TL 1,37%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 4,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 2,63%
matic-networkMATIC/TRY
22,01 TL 3,49%
Bağlantıyı kopyala