Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (6-13 Mayıs)

NFT Satisinda Ethereum ve Solana Dusuyor

NFT sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

NFT Mülkiyet Platformu Tessera, Kapanıyor

Kripto para fiyatlarında yaşanan dalgalanma NFT platformlarını da etkilemeye devam ediyor. NFT mülkiyet platformu olarak faaliyet gösteren Tessera, zorlu kripto piyasası ortasında yeni bir karar aldığını açıkladı.

Milady NFT Koleksiyonunun Hacmi Yükseldi

Son dönemlerin popüler konularından birisi olan NFT’ler, kripto para birimlerinin toparlanmaya başlamasıyla yine gündeme geldi. Geçtiğimiz günlerde Elon Musk’ın Twitter hesabı üzerinden paylaştığı Milady NFT koleksiyonunun hacmi, yapılan paylaşım sonrasında artmaya devam ediyor.

Yeni Yuga Labs CEO’su Daniel Alegre’den NFT Satın Alımı

Bored Ape Yacht Club’ın (BAYC) arkasındaki şirket olan Yuga Labs’ın çiçeği burnunda CEO’su Daniel Alegre, firmasının kendi NFT koleksiyonundan bir parçayı satın aldı. Bored Ape Yacht Club, 800 milyon dolara yaklaşan piyasa değeriyle en büyük Blockchain NFT koleksiyonu olarak karşımıza çıkıyor. Alegre, 50 Ether (ETH) ya da yaklaşık 90.000 dolar karşılığında, güneş gözlüğü ve deniz kaptanı şapkası takan bir şempanzenin benzersiz tasviriyle ayırt edilen 3575 numaralı Bored Ape’nin mülkiyetini satın aldı. Daniel Alegre, 1 Nisan’da Yuga Labs CEO’su olarak göreve başlamıştı.

Elon Musk, Milady NFT’nin Fiyatını Paylaşımıyla Artırdı

Sosyal medya platformu Twitter’ı geçtiğimiz yılın sonlarında satın alan Elon Musk, kripto para birimlerine olan yakınlığıyla biliniyor. Geçtiğimiz aylarda Twitter’ın logosunu Dogecoin’in popüler meme’iyle değiştiren Elon Musk’tan yeni bir NFT hamlesi geldi.

Binance’ten Bitcoin NFT Hamlesi

Bitcoin NFT‘leri olarak bilinen Ordinals protokolüne ilgi artıyor. Artan talebi göz ardı edemeyen kripto borsaları ve NFT pazaryerleri, Ordinals protokolünü platformlarına entegre ediyor. Magic Eden ve OKX’ten sonra listeye Binance de eklendi. Binance, mayıs ayı itibarıyla Bitcoin NFT’lerini kullanıcıları ile buluşturacak.

Etiketler:
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala