Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (5-12 Kasım)

haftanin one cikan nft haberleri 5 12 kasimerff

Son dönemde NFT sektörü her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte göz atalım.

Boson Protokolü, NFT Pazar Yerinin Yeni Sürümünü Yayınladı

Kripto para sektöründe her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son olarak Boson Protocol, kullanılabilir NFT platformunun yenilenmiş bir versiyonunu piyasaya sürdüğünü duyurdu.

İngiltere’den NFT Soruşturması

İngiltere’nin Avam Kamerası’ndaki bir grup, ülkenin ilk NFT düzenlemesine doğru bir adım atarak, NFT’lerin riskleri ve faydaları konusunda bir soruşturma başlattığını açıkladı.

Parlamento üyeleri, “NFT yatırımcılarının özellikle savunmasız spekülatörlerin, piyasa tarafından riske atılıp atılmadığını” tespit etmek adına bir soruşturma başlatacak. İngiltere’nin NFT’ler hakkında başlatacağı soruşturmayı ülkenin Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi yürütecek.

OpenSea, NFT’ler için Telif Hakkı Çözümü Geliştiriyor

NFT’ler günümüzde en popüler Blockchain ürünlerinden birisi. Milyonlarca dolarlık piyasa değerine sahip birçok koleksiyon bulunurken, bu koleksiyonların sahteleri de bir hayli fazla. Bu noktada NFT pazar yerleri kritik bir telif hakkı sorunu ile karşı karşıya kalıyorlar. OpenSea ise bunun için çalışmalarını hızlandırıyor. Öyle ki OpenSea, telif hakkı sorunlarının önüne geçme için bir zincir içi çözüm geliştiriyor.

Rolex, NFT Odaklı Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Birçok marka ve şirket NFT sektöründe yer almak için çalışmalarını hızlandırmış durumda. Özellikle birçok marka NFT alanına adım atabilmek için ticari marka başvuruları yapıyor. Son olarak lüks saat markası Rolex, NFT ve kripto dünyasına adım atabilmek için ticari marka başvurusunda bulundu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
307.373,43 TL 0,37%
ethereumETH/TRY
22.530,39 TL 0,77%
tetherUSDT/TRY
18,59 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.810,20 TL 0,77%
usd-coinUSDC/TRY
18,61 TL 0,05%
binance-usdBUSD/TRY
18,59 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
7,47 TL 1,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,86 TL 8,02%
cardanoADA/TRY
5,92 TL 0,89%
matic-networkMATIC/TRY
15,93 TL 0,44%
Bağlantıyı kopyala