bitcoinBTC/TRY
739.241,50 TL 2,58%
ethereumETH/TRY
45.205,79 TL 3,39%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.883,92 TL 1,59%
xrpXRP/TRY
13,91 TL 1,71%
usd-coinUSDC/TRY
27,34 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.188,84 TL 3,44%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 1,62%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,56%
solanaSOL/TRY
545,12 TL 4,23%

Paylaş

Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri

nft arastirmasi yuzde 74u statu pesinde12

NFT sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Starbucks’tan Yeni NFT Hamlesi

Küresel kahve zinciri Starbucks, Web3 programı çerçevesinde haziran ayında daha fazla NFT yayınlayacağını duyurdu. NFT airdop’u sadece ABD’de kullanıcılar için geçerli olacak. Airdrop’a katılım için belirli kriterler aranacak.

Blend, NFT Kredi Pazarını Ele Geçirdi

NFT pazar yeri Blur‘un kredi platformu Blend, kısa sürede 225 milyon dolara ulaştı. Blend‘i mayıs ayının ilk günlerinde aktif hale gelmişti. Blockchain araştırma şirketi Nansen’in raporuna göre Blend, toplam 123 bin 500 ETH veya 225 milyon dolar karşılığında yaklaşık 16 bin krediye aracı oldu.

Japon Havayolu Şirketinden NFT Hamlesi

Japonya’nın en büyük havayolu şirketi olan All Nippon Airways (ANA), NFT dünyasına giriş yaptı. All Nippon Airways, yan kuruluşu ANA Neo ile birlikte havacılık temalı bir NFT pazarı başlattı. Şirket, havayolları ile Web3 teknolojisini birleştirmeyi büyütmeyi hedefliyor.

Blend, NFT Kredi Verme Pazar Payını Büyütüyor

NFT kredi verme pazarının 1 Mayıs 2023 tarihinde hizmete girmesiyle birlikte Blend, pazar payını yüzde 82’ye taşıdı. Hizmetin duyurulmasının ardından 169.900 Ether (ETH) veya yaklaşık 308 milyon dolar hacim elde etti. Önde gelen NFT pazar yeri Blur’un kredi verme platformu Blend’i piyasaya sürmesinden bu yana geçen haftalarda, toplam kredi verme hacmi pazar payının yüzde 82’sini aldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala