Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (17-24 Eylül)

haftanin one cikan nft haberleri 17 24 eylulE

Son dönemde NFT sektörü her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte göz atalım.

Ethereum Merge Sonrası İlk NFT Basımı Gerçekleşti

Yıllardır merakla beklenen Ethereum Merge sonunda gerçekleşti. Oldukça yoğun bir mühendislik sonucu başarıyla gerçekleştirilen yükseltme ile Mainnet ve Beacon zincirlerinin birleştirilmesi, Ethereum ağındaki madencilik faaliyetlerine nokta koydu. Bu başarılı yükseltme sonrası basılan ilk NFT ise ikonik bir şekilde ilk basım işleminin ta kendisi oldu.

haftanin one cikan nft haberleri 17 24 eylulsdg

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Epic Games Store’da İlk NFT Oyunu Listelendi

Son dönemde Blockchain temelli oyunlar oyun dünyası tarafından sıkça tartışılıyor. Bazı oyun geliştiricileri Blockchain temelli oyunlara sıcak bakarken Minecraft oyunu ile tanınan Mojang gibi oyun stüdyoları ise bu fikre sıcak bakmıyor. Fortnite oyununun geliştiricisi olan Epic Games ise Blockchain temelli oyunlara sıcak bakan geliştiricilerden.

haftanin one cikan nft haberleri 17 24 eylulad

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Adobe, NFT Girişimleri için Figma’yı Satın Aldı

Son dönemde kripto para sektöründe satın alma işlemleri oldukça yaygınlaştı. Faaliyet alanlarını genişletmek isteyen kripto odaklı şirketler satın alma işlemlerini hızlandırmış durumda. Bu kez yazılım tabanlı tasarım hizmeti veren AdobeNFT girişimlerini desteklemek ve artırmak için web tasarım uygulaması Figma‘yı satın aldığını açıkladı.

haftanin one cikan nft haberleri 17 24 eylulw

Adobe; resimler, illüstrasyonlar ve video teknik bilgisi gibi mevcut seçeneklerden birkaçını Figma’nın ürünleriyle birleştirmeyi planlıyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yuga Labs, Web3 Projeleri İçin Yeni Bir Yöneticiyi İşe Aldı

Kripto para piyasasıyla birlikte NFT, Web3, metaverse ve Blockchain alanı da büyüyor, genişliyor. Bu gelişimle birlikte kripto alanındaki birçok şirket bünyesine yeni isimler katmaya devam ediyor. Popüler NFT koleksiyonu Bored Ape Yacht Club‘ın arkasındaki şirket Yuga Labs, Web3 projeleri için yeni bir ismi ekine kattığını duyurdu.

vdfd

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
317.378,92 TL 0,51%
ethereumETH/TRY
24.037,92 TL 1,22%
tetherUSDT/TRY
18,66 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.443,03 TL 1,21%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,13%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,00%
xrpXRP/TRY
7,34 TL 0,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,90 TL 2,29%
cardanoADA/TRY
5,95 TL 1,53%
matic-networkMATIC/TRY
17,30 TL 1,56%
Bağlantıyı kopyala