Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (17-24 Aralık)

google trends verilerine gore nftler popularitesini kaybediyor nVP0

Kripto para sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. Benzer şekilde NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Yuga Labs’ın NFT Davası İlerliyor

Geçtiğimiz aylarda açılan Yuga Labs’ın NFT davası ilerlemeye devam ediyor. ABD Merkez Kaliforniya Bölgesi Mahkemesi konu hakkında ilk kararını verdi.

NFT Sanatı Pazarı İçin Tahminler

Mayıs 2022’de yaklaşık bir milyon NFT satıldı. NFT’lerin bir veya iki yıl öncesine kadar neredeyse kimseler tarafından bilinmediği düşünüldüğünde, bu rakamlar özellikle şaşırtıcı oluyor.

Yüzyıllar boyunca sanat dünyası, fiziksel eserlerin sergilendiği fiziksel mekanlarda var oldu. Bununla birlikte, yeni teknolojiler ve yenilikler yalnızca sanatçıların sanatlarını yaratma biçimini değil, koleksiyonerlerin onları satın alma biçimini de değiştiriyor. Yoksa fiziksel sanat dünyasından, sanatçıların NFT’ler bastığı ve koleksiyonerlerin bunları sanal bir galeride sergilediği dijital alanlarda var olan bir dünyaya doğru mu gidiyoruz?

NFT’ler Hızlı Moda Bağımlılığımızla Mücadeleye Yardımcı Olabilir Mi?

Tüketim bağımlılığımız iklim krizini mi yönlendiriyor? Doğal kaynaklarımızdan yapılan ürünlerle dolu bir dünyada, markalar ve tüketiciler, modayı hızlı tüketmenin etrafımızdaki çevre üzerindeki etkisini daha fazla dikkate almaya başlıyor.

Bireyler olarak tüketici davranışlarımızı değiştirmek bizim için son derece zordur. Aktivistler, tüketicilerin tercihlerini değiştirmelerini ve sürdürülebilir yaklaşımları, yani enerji tüketimini azaltmayı, çevre dostu ulaşım seçeneklerini seçmeyi ve alışveriş alışkanlıkları oluşturmayı tercih etmelerini önerse de, zorlamadan veya ödül vermeden bunları değiştirmek kolay değil.

Mercedes-Benz, Ticari Marka Başvurusunda Bulundu

Mercedes-Benz, Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) ticari marka başvurusunda bulundu. NFT ve metaverse lisanslı ticari marka avukatı Michael Kondoudis söz konusu bu başvuruyu resmi Twitter hesabı üzerinden paylaştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
429.924,35 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
29.503,61 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.830,21 TL 0,39%
xrpXRP/TRY
7,45 TL 3,59%
binance-usdBUSD/TRY
18,79 TL 0,20%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 3,76%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 5,50%
matic-networkMATIC/TRY
20,45 TL 5,32%
Bağlantıyı kopyala