Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (15-22 Ocak)

haftanin one cikan nft haberleri 15 22 ocak

NFT alanına girişler her geçe gün artıyor. Her hafta olduğu gibi bu haftada NFT sektörüne olan ilgi yoğundu. Bu hafta NFT ile ilgili olarak birçok şirket yeni özelliklerini duyurdu. Şimdi birlikte bu haftanın öne çıkan NFT haberlerine bir göz atalım;

  • Meta’nın NFT Basımı ve Satışı Üzerine Çalıştığı İddia Ediliyor
  • Twitter NFT Özelliğini Twitter Blue Abonelerine Açtı
  • Adidas ve Prada Ortak NFT Projesi Başlatıyor
  • 9GAG, Bir Bored Ape Yacht Club NFT’sini Satın Aldı
  • Ünlü Futbolcu Neymar, Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si Aldı
  • Otomobil Markası Lamborghini, NFT Dünyasına Katıldı

1-Meta’nın NFT Basımı ve Satışı Üzerine Çalıştığı İddia Ediliyor

Bilindiği üzere artık birçok şirket yatırımlarını ve çalışmalarını metaverse ve NFT sektörü üzerine çevirdi. Financial Times‘ın haberinde, Meta‘nın alt şirketleri Facebook ve Instagram ekibi, kullanıcıların NFT‘lerini sosyal medya profillerinde görüntülemelerine olanak tanıyacak bir özellik hazırlıyor.

haftanin one cikan nft haberleri 15 22 ocak

Ekip aynı zamanda kullanıcıların NFT‘leri oluşturmasına veya basmasına yardımcı olacak bir prototip üzerinde de çalışıyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

2-Twitter NFT Özelliğini Twitter Blue Abonelerine Açtı

Twitter Blue, kullanıcıların NFT’lerini profil fotoğraflarında sergileyebilecekleri özelliğini resmen duyurdu.

haftanin one cikan nft haberleri 15 22 ocak 2

Sosyal medya platformu Twitter’ın abonelik hizmeti olan Twitter Blue, kullanıcıların NFT’lerini sergileyebildikleri özelliği kullanıma açtı. Bu özelliğin duyurulmasının ardından Tesla CEO’su Elon Musk‘tan yorum gecikmedi. Elon Musk, Twitter’ın profil fotoğraflarına NFT ekleme seçeneği konulmasını Twitter hesabı üzerinden ”can sıkıcı bir durum” olarak ifade etti.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

3-Adidas ve Prada Ortak NFT Projesi Başlatıyor

Bir NFT haberi de bu alana aşina olan Adidas ve İtalyan giyim markası Prada‘dan geldi. İki şirket ortak bir metaverse projesi için kolları sıvadı. Adidas ve Prada, ilk olarak bir NFT koleksiyonu için Polygon Blockchain ağını seçti.

shutterstock 1938872662 1

AyrıcaAdidas ve Prada’nın NFT projesi, büyük ölçekli bir dijital sanat eseri oluşturmak için kripto aracılığıyla son Re-Nylon koleksiyonunu kullanmayı hedefliyor. Her iki markanın da hayranları, NFT’ler olarak ayrı ayrı basılacak 3.000 parça ile fotoğraflarını Polygon Blockchain ağı gönderebilecekler. 

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

4-9GAG, Bir Bored Ape Yacht Club NFT’sini Satın Aldı

9GAG‘de Instagram üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Bored Ape Yacth Club NFT‘si satın aldıklarını açıkladı. Elde edilen bilgilere göre 9GAG, NFT için 99.24 ETH ödedi.

9gag NFT muzayedesi

Meme paylaşımları ve komik içerikleri ile Instagram üzerinde 58 milyon takipçiye sahip olan 9GAG, aldığı Bored Ape Yatch Club NFT‘si ile yeniden dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

5-Ünlü Futbolcu Neymar, Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si Aldı

Bu kez bir NFT satın alımı da dünyaca ünlü futbolcu Neymar da Silva Santos Jr‘dan geldi. Neymar da Silva Santos Jr bir Bored Ape Yacht Club NFT’si satın aldığını açıkladı.

haftanin one cikan nft haberleri 15 22 ocak 3

Brezilyalı futbolcu Neymar Jr. NFT dünyasında katılan ünlüler arasında yerini aldı. NFT’yi OpenSea üzerinden satın alan Neymar, bu NFT için 159.99 ETH ödedi. 

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

6-Otomobil Markası Lamborghini, NFT Dünyasına Katıldı

NFT sektörü her geçen gün daha popüler hale gelirken, birçok alana ev sahipliği yapıyor. Bu kez bir NFT koleksiyon haberi de lüks otomobil markası Lamborghini‘den geldi.

haftanin one cikan nft haberleri 15 22 ocak 4

İtalyan boğası Lamborghini, özel fiziksel anahtarlara sahip olunarak erişilebilen 5 adetten oluşan NFT koleksiyonunu duyurdu.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.853,71 TL 0,06%
ethereumETH/TRY
38.345,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.282,42 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
20,14 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,72%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,24%
staked-etherSTETH/TRY
38.301,97 TL 0,47%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,01%
solanaSOL/TRY
427,93 TL 3,13%
Bağlantıyı kopyala