Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (13-20 Mayıs)

nft arastirmasi yuzde 74u statu pesinde12

NFT sektöründe her geçen gün daha fazla gelişme kaydediliyor. NFT sektöründe de birçok yeni gelişme yaşanıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe neler yaşandı inceleyelim.

Çin, NFT Pazaryerleri Hakkında Uyarı ve Rehberlik Yayınladı

Birçok ülke Blockchain teknolojisi ile yakından ilgileniyor. Özellikle kripto para birimlerine karşı olan sert tavrı ile gündeme gelen Çin de Blockchain teknolojisi ve NFT’ler ile yakından ilgileniyor. Son olarak Çin Yüksek Halk Savcılığı, NFT‘ler hakkında bir dizi uyarı ve görüş yayınlayarak, ülkenin NFT piyasalarının oluşturduğu riskleri vurguladı. Bunun yanında gelişmekte olan varlık için yeni mevzuata ihtiyaç duyulduğunu da belirtti.

Milady NFT Koleksiyonuna Elon Musk Etkisi

Milady NFT koleksiyonunun arkasındaki kuruluş olan Milady Maker, sosyal medya platformu Twitter’ın sahibi olan Elon Musk’ın bir Milady meme tweet’ini paylaşmasıyla birlikte NFT koleksiyonunun fiyatında önemli bir artış yaşanmıştı.

Star Wars Kripto Oyuncakları Geliyor

Star Wars Günü kutlamaları devam ederken, Cryptoys, Disney ile ortaklık kurarak, film serilerinin en ikonik üç karakterinden esinlenerek oluşturulan dijital oyuncuların satışını yapacağını açıkladı. Andreessen Horowitz, Mattel ve Dapper Labs’ın desteklediği Cryptoys, “15 adetle sınırlandırılan Luke Skywalker, Prenses Leia ve Darth Vader koleksiyonluk dijital oyuncaklarını” satışa çıkaracağını açıkladı.

Binance, Ordinals Protokolünü Ekleyecek

Binance, krize yol açan Bitcoin NFT’lerini platforma ekleyeceğini duyurdu. Son günlerle Bitcoin problemleri ile gündeme gelen Binance, iki kere çekim işlemlerini durdurmuştu. Ordinals ve BRC-20 nedeniyle Bitcoin ağında yaşanan tıkanıklık kripto piyasasını allak bullak etti. Bitcoin ağında bir blokun çıkarılma süresi dün 120 dakikayı aşarak rekor seviyelere yükseldi. İşlem ücretleri iki yılın zirvesine çıktı.

Etiketler:
Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.723,37 TL 4,06%
ethereumETH/TRY
38.239,66 TL 3,02%
tetherUSDT/TRY
21,09 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.864,45 TL 7,50%
usd-coinUSDC/TRY
21,08 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,76 TL 4,72%
staked-etherSTETH/TRY
38.213,30 TL 3,04%
cardanoADA/TRY
7,44 TL 5,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 6,91%
solanaSOL/TRY
418,75 TL 7,99%
Bağlantıyı kopyala