bitcoinBTC/TRY
742.209,79 TL 0,69%
ethereumETH/TRY
46.074,85 TL 0,85%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.910,81 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
14,18 TL 3,45%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
46.068,27 TL 0,84%
cardanoADA/TRY
6,96 TL 1,96%
solanaSOL/TRY
585,27 TL 5,50%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,54%

Paylaş

Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (12-19 Kasım)

3026500 069dde435688da995824eb5630ff3722 640x640

Son dönemde NFT sektörü her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte göz atalım.

Web 3.0 Dünyasında NFT’lerin Geleceği

Web 3.0 teknolojisi açıkça 2.0 ve 1.0 sürümlerinden daha gelişmiştir. Kullanıcılar 1.0 sürümüyle yalnızca okuyabilir, 2.0 sürümüyle sınırlı etkileşim kurup çevrimiçi varlıklarını üçüncü bir taraf veya kuruluş tarafından kontrol ettirebilirken, artık Web 3.0 ile çevrimiçi mülklerine gerçekten sahip olabilirler. Bu, Blockchain teknolojisinin getirdiği merkeziyetsizcilik sayesinde dijital eşyalarını tutabilecekleri ve çeşitli kararlar verebilecekleri anlamına geliyor.

Yuga Labs, WENEW Projesini Satın Aldı

Kripto para sektörünün yaşadığı kriz günden güne artarken yeni gelişmeler de yaşanmaya devam ediyor. Özellikle son dönemde sık sık yeni projelerini duyuran Yuga Labs, 10KTF projesinin ve diğer marka işbirliklerinin yaratıcısı olan NFT girişimi WENEW’i bünyesine kattı.

Cristiano Ronaldo’nun NFT Koleksiyonu 18 Kasım’da Çıkıyor

Manchester United’ın başarılı futbolcusu Cristiano Ronaldo, günlük işlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance ile ortaklık kurdu. Ronaldo ve Binance arasında kurulan ortaklıkla birlikte ünlü futbolcunun ilk NFT koleksiyonunun 18 Kasım’da satışa sunulacağı açıklandı.

Nike, Web3 Alanında Genişlemeyi Sürdürecek

Spor giyim markası Nike, web3 alanında en başarılı şirketlerden birisi olmaya devam ediyor. Şirket tarafından yapılan yeni açıklamaya göre Nike, web3 alanında kendi platformunu oluşturmak için düğmeye bastı. 

Şimdilik beta sürümünde olacak olan ancak ilk dijital koleksiyonunu gelecek yıl piyasaya sürmesi beklenen .Swoosh (“nokta swoosh” olarak ifade ediliyor), Nike hayranlarının sanal öğeler toplamasına ve hatta birlikte yeni içerikler oluşturabilmesine imkan tanıyor. 

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala