Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (10-17 Eylül)

haftanin one cikan nft haberleri 10 17 eylulASD

Son dönemde NFT sektörü her gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte göz atalım.

Quentin Tarantino, NFT Davasında Anlaşmaya Vardı

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, yapım şirketi Miramax ile bir NFT davası içindeydi. Quentin Tarantino, yapılan son mahkeme başvurusuna göre, uzun süredir devam eden NFT davasını yapım şirketi Miramax ile sonuçlandırdı.

haftanin one cikan nft haberleri 10 17 eylulsds

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Starbucks Polygon Tabanlı Yeni Platformunu Tanıttı

Bu teknolojilerin gelişmesiyle birçok büyük şirket, yönünü Web3 teknolojilerine çevirdi. Starbucks da bu şirketler arasında yer alıyor. Kahve zinciri Starbucks, Polygon tabanlı yeni platformu Odyssey’i tanıttı. 

haftanin one cikan nft haberleri 10 17 eylulas

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

NFT Platformu Rarible, Immutable ile Ortaklık Kuruyor

NFT platformları, piyasada tutunmak ve varlıklarını sürdürmek için çeşitli ortaklıklar kurmaya devam ediyor. Popüler NFT platformu Rarible de bunlardan biri. Rarible, oyun NFT’lerini genişletmek için Immutable ile iş birliği yapıyor.

bdds

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yerli NFT Platformu Carny El Değiştiriyor

Kripto ve NFT alanında yapılan satın alımları sayısı günden güne artıyor. Bu satın alımların bir yenisi de Türkiye’de yaşandı. Türkiye’nin kürate edilmiş ilk NFT platformu olarak öne çıkan CarnyTual Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Erdal tarafından satın alındı.

vdddd

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
558.390,32 TL 0,20%
ethereumETH/TRY
38.290,49 TL 0,32%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.277,99 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
10,53 TL 5,73%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,28%
staked-etherSTETH/TRY
38.278,60 TL 0,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,75%
solanaSOL/TRY
427,53 TL 3,07%
Bağlantıyı kopyala